حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

11 طرح آبخیزداری در اردبیل اجرا می شود - خبر

 

 

11 طرح آبخیزداری در اردبیل اجرا می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال عملیات اجرایی 11 طرح در حوزه آبخیزداری استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمد.

11 طرح آبخیزداری در اردبیل اجرا می شود

شهامت هدایت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری تا کنون بیش از 364 هزار هکتار از حوزه های آبخیز استان در قالب 42 زیر حوزه مطالعه شده است.

وی گفت: برای اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری استان عوامل تاثیر گذاری همچون فرسایش خاک،رسوب، میزان بارندگی ،دبی آب و سیل خیزی منطقه ،میزان پوشش گیاهی و عوامل اجتماعی و اقتصادی مورد شناسایی و مطالعه قرار می گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی اردبیل هدایت ، کنترل سیل و جلوگیری از فرسایش خاک ، مهار آب های روان ، تغذیه آب های زیرزمینی و استحصال آب را از مهم ترین ویژگی های اجرای بندهای آبخیزداری در منطقه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح های آبخیزداری برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی در سه مرحله انجام می شود ، افزود: اجرای مرحله اول به طور رسمی در شهرستان ‌های گرمی ، مشگین ‌شهر و پارس‌ آباد آغاز شده و در10 روز آینده طرح های آبخیزداری دیگر شهرستان های استان شروع می شود.