جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

10 کارخانه تولید آسفالت و قیر در اردبیل گواهی فنی دارند - خبر

 

 

10 کارخانه تولید آسفالت و قیر در اردبیل گواهی فنی دارند

معاون توسعه زیرساخت‌های راه اداره کل راه و شهرسازی اردبیل گفت: 10 کارخانه تولید آسفالت و قیر در اردبیل گواهینامه فنی گرفته‌اند ولی هنوز چهار مورد از آنها موفق به دریافت این گواهینامه نشده‌اند.

10 کارخانه تولید آسفالت و قیر در اردبیل گواهی فنی دارند

 محبوب حیدری اظهار کرد: ما 14 کارخانه آسفالت و قیر در استان اردبیل داریم که یکی از آنها کارخانه آرتاسازان تولیدکننده قیر است که موفق نشده گواهینامه فنی را از تهران دریافت کند و اگر این گواهینامه را دریافت نکند صلاحیت و شایستگی ارائه خدمات و عقد قرارداد با پیمانکاران راه و شهرسازی را نخواهد داشت.

وی افزود:‌ ضروری است چهار کارخانه از 14 کارخانه آسفالت و قیرسازی که تاکنون نتوانسته‌اند گواهینامه فنی دریافت کنند در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند وگرنه از سال آینده هیچ قراردادی با آنها به امضا نمی‌رسد.

این مسئول در مورد پروژه چهار خطه کردن مشگین‌شهر - اردبیل گفت: عملیات اجرایی این پروژه به طول 26 کیلومتر در سال‌های گذشته انجام شده و 15 کیلومتر نیز آسفالت، علائم‌گذاری و خط کشی به انجام رسیده است.

معاون توسعه زیرساخت‌های راه اداره کل راه و شهرسازی اردبیل با بیان اینکه به طول 46 کیلومتر عقد قرار‌داد برای اجرای پروژه‌ها به انجام رسیده است، افزود: 123 میلیارد تومان اعتبار برای عملیات اجرایی این پروژه اختصاص یافته است.

حیدری ادامه داد: با حل مشکلات منابع مالی این پروژه تلاش و جدیت بر این است تا 15 کیلومتر از این مسیر از سه راهی قره‌قیه تا مشگین‌شهر که از پرحادثه‌ترین مناطق بودند و اکثر تصادفات نیز در این محور انجام می‌شد اجرایی و عملیاتی شود تا حوادث ناگوار رانندگی در این محور کاهش پیدا کند.

این مسئول بیان کرد: البته عدم رعایت سرعت مطمئنه و برخی مشکلات و نارسایی‌های دیگر بر وقوع حوادث ناگوار رانندگی منجر شده به طوری که بر اساس مشخصات هندسی، فنی و مهندسی معایب این محور مواصلاتی برطرف شده و امیدواریم با این اصلاحات میزان تصادفات رخ به رخ خودروها به حداقل برسد.

معاون توسعه زیرساخت‌های راه اداره کل راه و شهرسازی اردبیل در مورد حل مشکل محور اردبیل – سرچم گفت: با بازگشایی مجدد این مسیر در آستانه سال نو امیدواریم مشکلات و برخی از نارسایی‌ها به ویژه ریزش کوه و سنگ‌ها به وسط جاده برطرف شده و امکان بهره‌گیری بیشتر از این ظرفیت فراهم آید.