جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

"شاه خوبان" رونمایی شد - خبر

 

 

"شاه خوبان" رونمایی شد

در مراسمی در دفتر نماینده ولی فقیه دراستان اردبیل کتاب شاه خوبان امیرالمومنین امام مهر و عفو و عاطفه رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این کتاب در 536 صفحه و مشتمل بر 6 فصل است که در آن فضایل،شخصیت، نبردها، سیره عاطفی امام علی (ع)و حکایات منتشره از عطوفت و مهرمانی آن حضرت در منابع اسلامی به قلم نویسنده شهیر اردبیلی سید جلال موسوی به رشته تحریر درآمده است
در مراسم رونمایی از این کتاب نماینده ولی فقیه دراستان ضمن تمجید از این کتاب و تقدیر از نویسنده و ناشران این اثر با ارزش گفت متاسفانه دشمنان اسلام چهره عاطفی اسلام و پیامبر عظیم الشان اسلام را توسط گروههای منحرفی همچون داعش خدشه دار کرده اند و تالیف و چاپ کتاب هایی که با سند و برهان عطوفت بی نظیر پیامبر و ائمه اطهار خصوصا حضرت علی(ع) را بیان می کند درخنثی کردن این نیت شوم بسیار موثر است.
آیت ا... عاملی افزود اگر علم و عاطفه امیر المومنین حضرت علی(ع) آنگونه که بوده به جهانیان بیان شود بدون شک قلب عالمیان را تسخیر کرده و جهانیان را با حقیقت اسلام آشنا خواهد کرد.
وی گفت میزان مطالعه در جامعه کم اما اشتیاق برای چاپ کتاب هایی که عمدتا رونوشت از کتابهای دیگر است در جامعه زیاد است که باید در خصوص آن چاره اندیشی شود تا ساختار تالیف و انتشار کتاب و کتاب خوانی در کشور اصلاح شود.


آیت ا... عاملی با اشاره به آغاز کتابت قرآن توسط هنرمندان خطاط اردبیلی گفت این قران به خط نسخ و با ترجمه نستعلیق مختص هنرمندان اردبیل در حال کتابت است.
کتاب "امیر علم" این نویسنده هم مهرماه سال 95 رونمایی شد که در آن زندگی علمی امام علی (ع) و تسط ایشان در علوم مختلف روایت شده است.
عزیزخانی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان هم در این مراسم گفت :کتاب شاه خوبان با قلمی روان و جذاب نوشته شده و با توجه به استفاده مولف از منابع دست اول، این کتاب می تواند بعنوان مرجع نیز استفاده شود.