سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

‌احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در اردبیل / مردم از تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند - خبر

 

 

‌احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در اردبیل / مردم از تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: با توجه به اینکه احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد لذا مردم از تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

‌احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در اردبیل / مردم از تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند
فرهاد عبدالعلی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  با توجه به اینکه سازمان هواشناسی نسبت به آغاز بارش‌ها از فردا هشدار داده است و  اینکه احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد لذا مردم از تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.
 
وی با بیان اینکه  احتمال آسیب رسیدن به داربست‌ها و سازه‌های سست بنیان دور از انتظار نیست، گفت: بارش باران همراه با کاهش دما و وزش باد از بعدازظهر فردا تا اواخر وقت چهارشنبه برای استان‌ پیش بینی می‌شود که لازم است مردم به هشدارهای ستاد مدیریت بحران توجه کنند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، باغات مرکبات، کیوی و همچنین تمهیدات لازم برای فعالیت‌های کوهنوردی، کنترل و بازگشایی آبراه‌ها اندیشیده شده است.
 
عبدالعلی‌پور با بیان اینکه شهرداری‌ها آمادگی لازم برای پاکسازی مسیل‌ها و جوی‌های آب را داشته باشند، افزود:  این سامانه ناپایدار جوی تا ظهر پنجشنبه یکم آبان ماه در استان فعال بوده و از روز جمعه شرایط جوی پایدار و آسمان استان صاف خواهد شد.
 
وی بیان کرد: طی سه روز آینده در مناطقی از استان وزش باد گاهی با سرعت تند انتظار می رود؛ بنابراین طی روزهای آینده تسریع در برداشت محصولات کشاورزی توصیه می شود.