جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

​کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار - خبر

 

 

​کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار در ۶ ماه گذشته خبر داد.

​کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار

وثوقی با بیان اینکه در این مدت حدود ۱۰۹ هزار تن کالا صادر شده است، افزود: در مدت مشابه سال گذشته ۲۱۰ هزار کالا از این پایانه تن صادر شده بود که کاهش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: حدود ۱۰۹ هزارتن کالا توسط ۴ هزار و ۸۱۱ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده که از این تعداد بیش از ۱۰۵ هزار تن کالا توسط ۴ هزار و ۶۴۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۳ هزار و ۷۷۴ تن کالا توسط ۱۷۱ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان محصولات کشاورزی، کاشی، شیشه، نمک، سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان و خرما را عمده کالا‌های صادر شده ایرانی بیان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشور‌های آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و افزود: در ۶ ماه گذشته ۹۴ هزار و ۷۵۸ تن کالا توسط ۴ هزار و ۲۴ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

وثوقی تصریح کرد: آب معدنی، برنج، گچ، سنگ‌های ساختمانی، سیمان، ام دی اف، نئوپان، سیمان، نمک، پروفیل، هیدروکربن و بیسکویت عمده‌ترین کالا‌های ترانزیت خروجی شده هستند.