جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

​توزیع 20 هزار برگ دوز بلاغ در پایانه مرزی بیله سوار - خبر

 

 

​توزیع 20 هزار برگ دوز بلاغ در پایانه مرزی بیله سوار

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 20 هزار برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار توزیع شده است.

​توزیع 20 هزار برگ دوز بلاغ در پایانه مرزی بیله سوار

علی رحمتی  با اشاره به اینکه دوزبلاغ برگ معافیت کاهش عوارض در قالب قرارداد بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است که هر برگ آن معادل ۱۰۰ دلار می‌باشد، افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 20 هزار برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار به ارزش حدود 260 میلیارد ریال توزیع شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیــل با بیان اینکه این مهم در جهت حمایت و توسعه صادرات کالای ایرانی دربین رانندگان موقع عبور از مرز در پایانه مرزی بیله سوار توزیع می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته 30 هزار برگ معافیت کاهش عوارض مرزی توزیع شده است.

وی سهمیه سال ۲۰۱۸ دوزبلاغ این استان را ۱۴ هزار برگ عنوان کرد و گفت: با هدف حمایت از توسعه ناوگان صادراتی و کاهش هزینه‌های حمل و نقل، افزایش سهمیه در دستور کار قرار گرفت و این مهم با رشد ۴۰ درصدی درسال ۲۰۱۹ به ۱۹ هزار برگ افزایش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزایش 17 درصدی ورود مسافران اتباع خارجی به کشور از پایانه مرزی بیله سوار در11 ماه گذشته را خاطر نشان کرد و گفت: در مدت یاد شده یک میلیون و 489 هزار نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار تردد کرده اند.

عضو شورای برنامه ریزی استان اردبیل از صادرات 419 هزار تن کالای ایرانی توسط ۱8هزار و 972 دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله سوار در مدت یاد شده خبر داد.

به گزارش ایسنا، رحمتی با اشاره به افزایش 18 درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار افزود: کاشی، شیشه، پروفیل، نمک، قیر، سنگ ساختمانی، میل گرد، سیب زمینی و آهن آلات عمده کالاهای ایرانی صادر شده به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز هستند.