جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند - خبر

 

 

۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: ۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند.

۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند

شهریار شیری آراسته اظهار کرد: در حال حاضر طبق آمار ۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند و باید برنامه ریزی‌های لازم برای ساماندهی سالمندان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه پارک‌ها و فضای سبز را جهت استفاده برای کودکان و سالمندان مناسب سازی کنیم، افزود: حدود ۵۱ درصد از جمعیت سالمند را زنان و ۴۹ درصد آن را مردان تشکیل می‌دهد و پیش بینی می‌شود در آینده اکثریت سالمندان تحصیل کرده و با تجربه و دانش بالا باشند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه ایجاد خانه امید برای سالمندان استان را پیگیری می‌کنیم افزود: در حال حاضر محلی برای جمع شدن سالمندان به جز پارک‌ها وجود ندارد باید در این رابطه پیگیری‌های لازم انجام شود.
شیری آراسته گفت: به منظور حفظ محیط‌های موجود و ایجاد فضای شاد و مفرح جدید برای سالمندان افراد خیر می‌توانند به مثابه سایر موارد خیریه در این رابطه کمک یار دولت شوند.
وی با بیان اینکه این میزان تا ۲۰سال آینده سه برابر خواهد شد گفت: این میزان جمعیت نیاز به محیطی آرام، دنج و آسایش بیشتر دارند و در آن زمان نیروی کار کاهش می‌یابد باید با هماهنگی دستگاه‌های متولی برنامه ریزی لازم جهت ایجاد بستر مناسب برای سالمندان داشته باشند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل هماهنگی با اماکن تفریحی و آبدرمانی‌ها را یادآور شد و افزود: با صدور کارت منزلت و تعریف کارکرد و خدمات آن می‌توان در راستای تکریم از سالمندان جامعه گام‌های اساسی برداشت.