سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۹۸۰۰ واحد راکد صنعتی در کشور با حضور سرمایه‌گذاران فعال می‌شود - خبر

 

 

۹۸۰۰ واحد راکد صنعتی در کشور با حضور سرمایه‌گذاران فعال می‌شود

معاون برنامه‌ریزی وزارت صمت گفت: در روزهای آینده طی اطلاعیه‌ای رسمی جزئیات 9 هزار 800 واحد راکد کل کشور اعلام خواهد شد تا با حضور سرمایه‌گذاران فعال شوند.

۹۸۰۰ واحد راکد صنعتی در کشور با حضور سرمایه‌گذاران فعال می‌شود
سعید زرندی قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کارخانه رویای هفت آسمان اردبیل اظهار کر‌د: اولویت اول وزارت صمت، راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد است و به زودی ۹ هزار و ۸۰۰ واحد راکد در سراسر کشور به اطلاع عموم خواهد رسید و از عموم سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود تا در این واحدها سرمایه‌گذاری کنند.
 
وی افزود: با وجود کلیه تحریم‌ها و مشکلات موجود کشور، صنعت کشور در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو می‌باشد در سه ماه اول سال‌جاری یک هزار و ۵۰ پروانه طرح‌های ایجادی و توسعه صادر شده است.
 
معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با وجود کلیه تحریم‌ها و مشکلات موجود کشور، صنعت کشور در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو است و از یک هزار و ۵۰ پروانه صادر شده ، حدودا ۲۰۰ طرح با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد تومان هستند.
 
وی ادامه داد‌: تحریم‌های سال ۹۷ و ۹۸ جزء سنیگین‌ترین تحریم‌ها بوده‌ است و در سال گذشته شاهد کاهش نرخ فروش نفت بودیم ولی با این وجود نرخ پیشرفت صنعتی کشور متوقف نشده است و به هیچ عنوان نباید مشکلات حوزه‌های مختلف در بخش صنعت تاثیر داشته باشد.
 
زرندی بیان داشت: در سه ماه اول سال‌جاری با صدور پروانه مجوز بهره‌برداری، برای ۱۸ هزار و ۵۰۱ اشتغال‌زایی صورت گرفته است.
 
وی تأکید کرد: در سال ۹۸ و دو ماهه اول سال‌جاری ۳۱۶ میلیون دلار صادرات در حوزه صنایع غذایی صورت گرفته است.
 
معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: می‌توان با برنامه ریزی دقیق و مشخص از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی استان اردبیل باتوجه به هم مرزی استان با کشور آذربایجان جهت ارتقای اقتصاد کشور و استان استفاده کرد.
 
وی اضافه کرد: در استان اردبیل ۱۲۴ واحد راکد قابل احیا وجود دارد و کلیه دستگاه‌های استان باید برای راه اندازی مجدد این واحدها تلاش کنند؛ البته واحدهای راکد دیگری هم در استان اردبیل وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی مدون از این واحدها هم استفاده کرد.
 
زرندی بیان داشت: امروز کارخانه صنایع تبدیلی میوه‌جات و سبزیجات در استان اردبیل افتتاح شد و افتتاح فازهای دوم و سوم این مجموعه از الزامات استان است و کارخانه صنایع تبدیلی که در حوزه فریز کردن میوه‌جات و سبزیجات در استان اردبیل فعالیت می‌کند، توانایی دارد بازار روسیه و کشورهای منطقه پوشش دهد.
 
معاون برنامه ریزی وزارت صمت گفت: راه‌اندازی سامانه نظارت بر عملکرد کارخانجات در دستور کار است و این اقدام باید از اقدامات اولویت‌دار استان اردبیل باشد و می‌توان با راه‌اندازی این سامانه هرگونه مشکل را در بدو بروز شناسایی کرده و از اتفاقات تلخ اقتصادی و صنعتی جلوگیری نمود.