جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

۹۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شد - خبر

 

 

۹۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل از توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی اردبیل خبر داد و گفت: تاکنون سیستم آبیاری کم فشار در سطحی معادل ۹ هزار و ۶۱۰ هکتار از روستاهای تابعه این شهرستان اجرا شده است.

۹۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی حسین احدی عالی ظهر امروز در بازدید از اجرای سیستم‌های آبیاری نوین در اردبیل اظهار داشت: تاکنون در حدود یک هزار و 500 هکتار از اراضی خرد کشاورزی شهرستان اردبیل و در یک هزار و 885 هکتار از پروژه‌های ملی اراضی پایاب سد یامچی سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده و به کشاورزان تحویل داده شده است.
 
وی افزود: طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی خرد کشاورزی و در سطح پروژه‌های ملی و عمومی در حال اجرا بوده و در این زمینه محدودیت اعتباری وجود ندارد و بایستی اراضی مستعد شناسایی و مطالعه شود.
 
بیشتر بخوانیدمدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل تصریح کرد: در سال گذشته، این مدیریت برای افزایش راندمان آبیاری در سطح مزرعه اقدام به تشکیل 32 پرونده در سطح 565 هکتار کرده که برای بهره‌مندی از تسهیلات یارانه‌ای به صندوق حمایت از بخش کشاورزی معرفی شده است.
 
احدی عالی در مورد اجرای سیستم آبیاری موسوم به کم فشار نیز بیان کرد: تاکنون سیستم آبیاری کم فشار در سطحی معادل 9 هزار و 610 هکتار از روستاهای تابعه این شهرستان اجرا شده است.