سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

۹۵ درصد اصناف و بازاریان و مردم اردبیل به اجرای محدودیت‌های کرونایی پایبند بودند - خبر

 

 

۹۵ درصد اصناف و بازاریان و مردم اردبیل به اجرای محدودیت‌های کرونایی پایبند بودند

فرماندار اردبیل گفت: ۹۵ درصد اصناف و بازاریان و مردم اردبیل به اجرای محدودیت‌های کرونایی پایبند بودند.

۹۵ درصد اصناف و بازاریان و مردم اردبیل به اجرای محدودیت‌های کرونایی پایبند بودند

مسعود امامی‌یگانه اظهار داشت: بازاریان و اصناف و مردم شهرستان اردبیل همکاری بسیار خوبی در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی داشته که حدود 95 درصد به اجرای محدودیت‌های کرونایی در اردبیل تمکین کرده که قابل تقدیر وقدردانی است.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در شهر اردبیل و ابلاغیه ستاد ملی کرونا بر تمدید یک هفته‌ای اجرای محدودیت‌ها در شهر اردبیل گفت: با همکاری دستگاه‌های متولی وبازاریان واصناف ومردم این طرح باجدیت در اردبیل اجرا می‌شود.

فرماندار اردبیل بیان کرد: اجرای محدودیت‌های کرونایی در راستای ارج نهادن به سلامت مردم انجام می‌شود و اگر در رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌ها کوتاهی انجام شود با داغدار شدن خانواده‌ها مواجه می‌شویم که جبران‌ناپذیر است و باید دست به دست هم بدهیم و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تمکین به اجرای محدودیت‌ها زنجیره ویروس کرونا را قطع کنیم.
 

امامی‌یگانه از تشدید نظارت‌ها در اصناف و بازار اردبیل خبرداد و افزود: تذکرات و توصیه‌ها مبنای کار است و در صورت عدم تمکین به اجرای محدودیت‌های کرونایی واحدهای صنفی پلمپ و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: به مطالبات و دغدغه‌های و مشکلات اقتصادی بازاریان و اصناف آگاه هستیم ولی شرایط کرونایی اردبیل قرمز بوده و باید با همراهی همگان  شرایط را به روال قبلی برگردانیم.

فرماندار اردبیل افزود: در اجرای محدودیت‌های کرونایی 120 واحد صنفی که به اجرای محدودیت‌های کرونایی پایبند نبوده در شهر اردبیل پلمپ شدند و به مراجع قضایی معرفی شدند.

امامی‌یگانه از تجهیز دو نقاهتگاه در اردبیل خبرداد و گفت: این نقاهتگاه‌ها آماده پذیرش و خدمات رسانی هستند.

وی تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی نیز بسیار خوب باهمکاری سپاه و بسیج ودانشگاه علوم پزشکی در شهرستان اردبیل به صورت خانه به خانه اجرا می‌شود و این طرح در راستای شناسایی افراد مبتلا و خدمات‌رسانی بسیار تاثیرگذار بوده است و از همکاری مردم هم در این زمینه قدردانی می‌کنیم.

فرماندار اردبیل گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی 79 هزار خانوار باجمعیت 303 هزار نفر درشهرستان اردبیل غربالگری شدند و افراد مبتلاشناسایی و تحت پوشش خدمات‌رسانی بهداشتی قرارگرفتند.

امامی یگانه افزود: تاکسی‌های درون شهری نیز ملزم به سوارکردن سه سرنشین هستند و باید برای پیشگیری از ویروس کرونا از اضافه کردن سرنشین اضافی  خوداری کنند  و شهرداری اردبیل باید نظارت دقیق و جدی داشته باشدتا این امر فرهنگ‌سازی شود.

وی از همراهی صداوسیما و رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و مطبوعات و نشریات و کانال‌ها و فعالان مجازی در راستای اطلاع‌رسانی وانعکاس وضعیت و شرایط کرونایی شهرستان اردبیل قدردانی کرد و گفت: انتظار می‌رود در حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تغییر شیوه زندگی اهتمام ویژه داشته باشند که نقش رسانه‌ها تاثیرگذار بوده و همراهی خوبی داشته‌اند.

فرماندار اردبیل بیان کرد: مردم از برگزاری مراسم ترحیم چه درمنزل و آرامستان‌ها خوداری کنند و مراسم تشییع و خاکسپاری با حضور محدود بستگان درجه یک برگزار شود و در این زمینه نظارت‌ها تشدید می‌شود  و از مردم تقاضا داریم که برای سلامتی خود و خانواده‌هایشان از حضور در آرامستان خوداری کنند.