جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

۹۴ درصد روستاهای خلخال دارای گاز هستند - خبر

 

 

۹۴ درصد روستاهای خلخال دارای گاز هستند

فرماندار خلخال با بیان اینکه ۹۴ درصد روستاهای این شهرستان دارای گاز هستند، گفت: با اجرا و تکمیل طرح‌های گازرسانی روستاهای باقیمانده، شاخص بهره‌برداری از گاز به بالای ۹۵ درصد خواهد رسید.

۹۴ درصد روستاهای خلخال دارای گاز هستند

فریدون بابایی  با اشاره به در حال اجرا بودن ۱۲ پروژه گازرسانی روسانی در مناطق مختلف این شهرستان افزود: طرح‌های گازرسانی در بخش خورشرستم و در مسیر روستاهای برندق، نساز، پشگمان، گلوجه، سفید آباد، سجهرود، جعفرآباد و زاویه جعفرآباد در حال تکمیل بوده و ۵۰۰ متر از خط اصلی روستای برندق نیز در حال انجام است.

وی بیان کرد: روستای تیل یکی از روستاهای پرجمعیت و کوهستانی این شهرستان است که به سبب صعب‌العبور بودن و اهمیت زندگی اهالی تا قبل از  فصل سرما عملیات اجرایی علمک‌گذاری گاز آن به پایان می‌رسد.

فرماندار خلخال اضافه کرد: ایستگاه جدید تقلیل فشار در روستاهای برندق و نساز احداث شده و عملک‌گذاری در روستای تیل به لحاظ نیاز اهالی در یک پیمان سه ماهه قابل انجام بوده و پیمانکار مکلف به اجرای قرارداد منعقده است.

بابایی گفت: مطالعات و طراحی پروژه‌های گازرسانی در روستاهای گلوزان، الکش، چملوگبین ، کهل دشت و کهل واقع در بخش شاهرود این شهرستان در دست اجرا بوده و از تهران پیگیر تامین اعتبارات و تسریع در اتمام مطالعات هستیم.