جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

۹۲۳ مدرسه اردبیل نیاز به بازسازی دارند - خبر

 

 

۹۲۳ مدرسه اردبیل نیاز به بازسازی دارند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: ۳۳ درصد از مجموع مدارس استان شامل ۹۲۳ مدرسه با چهار هزار و ۱۱۲ کلاس نیازمند بازسازی هستند.

۹۲۳ مدرسه اردبیل نیاز به بازسازی دارند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دولت لطفی بعد از ظهر امروز در بازدید از مدارس خلخال اظهار داشت: طبق آمار به دست آمده در حال حاضر  33 درصد از مجموع مدارس استان شامل 923 مدرسه با چهار هزار و 112 کلاس نیازمند بازسازی هستند که باید در راستای تدوین برنامه مناسب برای حل این مشکل اساسی اقدام اساسی انجام داده شود.

وی بیان کرد: بازسازی مدارسی که در استان شرایط مناسبی ندارند یک اولویت اساسی است و در این زمینه درصدد تامین اعتبارات کافی و لازم هستیم تا بتوانیم هر چه سریع‌تر پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام رسانده و در راستای توسعه پروژه‌های آموزشی به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به این که میانگین سرانه آموزشی در استان بالاتر از شاخص کشوری است گفت: باید تمام تلاش خود را برای نوسازی و بازسازی مدارس استان انجام دهیم چرا که برخورداری دانش‌آموزان استان از بهترین امکانات یک اولویت اساسی است و برای تحقق اهداف مورد نظر استفاده از ظرفیت‌های موجود الزامی است.

لطفی ضمن اشاره به کوثر با برخورداری از بالاترین سرانه فضای آموزشی و اردبیل با پایین‌ترین شهرستان در این زمینه نیز اظهار کرد: در شهرستان خلخال نیز 192 کلاس درس با 420 میلیارد ریال اعتبار نیاز به بازسازی دارد که در صورت تامین اعتبارات اقدامات اساسی در این زمینه انجام داده خواهد شد.

وی ضمن اشاره به فرسوده بودن سیستم گرمایشی مدارس استان نیز اظهار کرد: باید در این زمینه نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام داده شود تا بتوانیم در کم‌ترین زمان ممکن در راستای رفع این مشکلات گام برداریم و در این راستا همکاری خیران مدرسه‌ساز به عنوان اولویت اساسی مبنای کار قرار گرفته است.