جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

۹۰ درصد جمعیت اردبیل در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند - خبر

 

 

۹۰ درصد جمعیت اردبیل در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند

استاندار اردبیل گفت: ۹۰ درصد جمعیت استان اردبیل در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند.

۹۰ درصد جمعیت اردبیل در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه جلسه بررسی روند اجرای طرح شهید سلیمانی از غربالگری ۹۰ درصد از جمعیت استان به تعداد یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر در قالب طرح شهید سلیمانی خبر داد.
او بیان کرد: با اجرای موفق این طرح شاهد مهار فازسوم کرونا در استان هستیم که بیماریابی و انجام تست برای افراد مشکوک بیش از پیش بر اثر بخشی این اقدام افزوده است.
استاندار اردبیل افزود: ۷ هزار و ۳۵۵ نفر افراد مشکوک در جریان اجرای این طرح شناسایی شده و به واسطه این افراد از ۱۳ هزار و ۲۵۸ نفر تست شده اند.
بهنام جو تصریح کرد: علاوه بر افراد مشکوک شناسایی شده، از ۱۰ نفر از اطرافیان فرد مشکوک نیز تست کرونا گرفته شده و تست ۲ هزار و ۸۰۰ نفر مثبت تشخیص داده شده است.
او اظهار کرد: با این اقدامات و تلاش بسیجیان، کادر درمان و همکاری مردم ویروس در سطح استان در حال کنترل است و هم اکنون تعداد بستری‌ها به زیر ۲۵۰ نفر رسیده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در اوج تلفات ۲۲ نفر فوتی داشتیم، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد فوتی‌ها به حدود چهار نفر رسیده و با همکاری مردم و تلاش بسیجیان و کادر پزشکی این میزان کاهش هم خواهد یافت.
بهنام جو با اشاره به نمونه‌های شناسایی بیماران، افراد مشکوک و انجام تست از اطرافیان آن‌ها، همکاری مردم با عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی را مورد تاکید قرار داد.
او با تاکید بر پرهیز از عادی پنداری و بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را از جمله ضرورت‌های کنترل شیوع کرونا در جامعه ذکر کرد.
استاندار اردبیل با اشاره به تعطیلی سه هفته‌ای بازاریان و اصناف در موج سوم کرونا در استان، از این قشر خواست با مطالبه گری از مردم و مراجعان برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از بروز محدودیت‌های بعدی در کسب و کار جلوگیری کنند.
بهنام جو افزود: رعایت شیوه نامه‌های های بهداشتی و خصوصا استفاده ۹۰ درصد مردم از ماسک، شیوع کرونا در جامعه که منجر به محدودیت‌های کسب و کار می‌شود را مانع شده و از اعمال محدودیت‌ها جلوگیری می‌کند.
او بیان کرد: افراد بیمار باید با ماندن در قرنطینه در راستای تحقق اهداف طرح و کاهش تلفات با کادر درمان همکاری کنند.