سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۸۶ روستای استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند - خبر

 

 

۸۶ روستای استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ۸۶ روستا از روستا‌های استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند.

۸۶ روستای استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند

بهروز رزمی امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران حوزه ICT در شهرستان گرمی ضمن اشاره به برنامه ریزی‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل برای رشد شاخص‌های ارتباطی در شهرستان گرمی افزود: ۸۶ روستا از روستا‌های استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اقدامات گسترده صورت گرفته توسط مجموعه ICT استان اردبیل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان و شهرستان ها، سفر اخیر وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان را یاد آور شده و بیان کرد: در این سفر مقرر شد ۳۵ روستا از روستا‌های استان اردبیل تحت پوشش تلفن همراه قرار گیرند که با رایزنی‌های انجام شده توسط اداره کل ICT استان این تعداد به ۸۶ روستا افزایش یافت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به اینکه ۲۳ روستای شهرستان گرمی تحت پوشش تلفن همراه قرار می‌گیرند افزود: ۲۷ درصد از این ۸۶ روستا به شهرستان گرمی اختصاص داده شده است که در آینده نزدیک علاوه بر این تعداد، سایت‌های WLL روستایی آقا محمدبیگلو، قره آغاج پایین، تازه کند انگوت، شهرک ولیعصر، شهرک بعثت و تپه کردلر نیز شاهد ارتقای نسل تلفن همراه خواهند بود.
رزمی ادامه داد: با تلاش‌های انجام یافته در بحث اینترنت پرسرعت روستایی، تعداد روستا‌هایی که مشمول فاز ۲ اینترنت پرسرعت روستایی بودند از ۴۰۰ روستا به ۵۲۸ روستا ارتقاء یافته که از این تعداد، ۱۴۱ روستا از روستا‌های شهرستان گرمی برای طرح فوق در نظر گرفته شده اند.
وی با اشاره به اینکه در بحث فناوری اطلاعات نیز شاهد افزایش شاخص‌های فناوری اطلاعات در استان بوده ایم گفت: با اقدامات مفیدی که در بحث توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است زمینه برای فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات نیز مهیا شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل به ضرورت ایجاد اشتغال در حوزه ICT را یادآور شد و اظهار کرد: خانواده بزرگ ICT استان و در راس آن اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کار‌های بزرگی در جهت ایجاد و توسعه اشتغال در سطح استان اردبیل انجام داده است.
رزمی برگزاری نشست‌های تخصصی اشتغال در شهرستان گرمی را یکی از موثرترین برنامه‌های اداره کل ICT استان برای شناساندن پتانسیل‌های فضای مجازی و افزایش انگیزه برای سوق جوانان به سمت کسب و کار‌های حوزه ICT بیان کرد.