سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۸۶ درصد اصناف اردبیل پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند - خبر

 

 

۸۶ درصد اصناف اردبیل پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند

رییس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل اعلام کرد: بر اساس ارزیابی ناظران ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اردبیل، ۸۶ درصد اماکن و اصناف این شهرستان پروتکل‌های مقابله با کووید.۱۹ را رعایت می‌کنند.

۸۶ درصد اصناف اردبیل پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند

دکتر محمدرضا خلفی‌زاده گفت: در روزهای اخیر بر اساس مصوبه ستاد کرونا، ۵۹۳ مورد بازدید از اماکن و اصناف شهرستان انجام شده و کارشناسان وضعیت را از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا مطلوب ارزیابی کرده‌اند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت اکیپ‌های نظارتی ستاد مدیریت کرونا و بازرسان بهداشت شهرستان اردبیل در جهت کنترل و نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: اجرای محدودیت فعالیت تا ساعت ۱۸ برای گروه‌های شغلی، ۲، سه و چهار شهر اردبیل از روز چهارشنبه آغاز شده و ادامه دارد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل از صدور هشت مورد اخطاریه و تذکر به متصدیان متخلف واحدهای صنفی این شهرستان در چند روز اخیر خبر داد.

وی بیان کرد: در جریان بازرسی‎ها، یک واحد چایخانه پلمب شده و از فعالیت هفت واحد متخلف به خاطر رعایت نکردن پروتکل بیرون‌بری و فاصله‌گذاری اجتماعی جلوگیری شده است.

دکتر خلفی‌زاده با اشاره به بازدید از مدارس و تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن که جهت رفع اشکال باز هستند، گفت: نظارت بر اماکن تجمع مردم بیشتر شده است تا از شیوع و گسترش کرونا جلوگیری شود.

وی نظارت بر تدفین اجساد متوفیان مبتلا به کرونا، تداوم گندزدایی و ضدعفونی مناطق مختلف توسط شهرداری اردبیل و جلوگیری از سوار شدن بیش از سه نفر به تاکسی‌ها را از جمله اقدامات ستاد مقابله با کرونای شهرستان اردبیل ذکر کرد.