سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

۸۴ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان اردبیل نیاز به اصلاح دارد - خبر

 

 

۸۴ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان اردبیل نیاز به اصلاح دارد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: ۵۳ نقطه مستعد تصادفات رانندگی و ۳۱ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان وجود دارد و باید برای رفع این نقاط اقدامات لازم انجام شود.

۸۴ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان اردبیل نیاز به اصلاح دارد

سرهنگ حجت فتاحی افزود: با اینکه اقدامات میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت برای کنترل ترافیک در این نقاط انجام گرفته، ولی لازم است برای رفع این نقاط کارشناسی‌های لازم انجام شده و نقایص موجود برطرف شود.

فرزاد قلندری ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به مطالعات کارشناسی برای رفع نقاط حادثه‌خیز استان بیان کرد: به لحاظ اهمیت موضوع کمیته‌ای متشکل از پلیس ، شهرداری، شورا، فرمانداری‌ها و استانداری  ظرف ۱۰ روز آینده نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های استان را بررسی می‌کنند.

وی افزود: علاوه بر اقدامات فیزیکی در راستای کاهش تصادفات در نقاط حادثه‌خیز، اقدامات فرهنگی نیز برای مدیریت عبور و مرور مردم در این نقاط باید تقویت شود.
 

معاون استاندار اردبیل گفت: با اقدامات فیزیکی نمی‌توان وقوع تصادفات را کنترل کرد و لازم است متولی کارهای فرهنگی در این خصوص مشخص شود.

وی در ادامه به تصویب تامین منابع مالی برای اجرای اتاق مانیتورینگ کنترل ترافیک خواستار تسریع در اجرای این پروژه توسط شهرداری شد و افزود: این مرکز باید تا پایان آذرماه اجرایی شده و شهرداری باید از مصوبه حمایت مالی در موعد مقرر بهره‌برداری کند.

وی همچنین به اجرای طرح کنترل تصادفات اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح باید سالانه ۱۰ درصد از تصادفات در سطح استان کاهش یابد.