جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

۸۲ درصد مصرف برق اردبیل مربوط به بخش خانگی است - خبر

 

 

۸۲ درصد مصرف برق اردبیل مربوط به بخش خانگی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: متاسفانه قسمت عمده یعنی ۸۲ درصد مصرف برق اردبیل مربوط به بخش خانگی است که باید در این زمینه مدیریت مصرف بهینه انرژی مبنای کار باشد.

۸۲ درصد مصرف برق اردبیل مربوط به بخش خانگی است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسن محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: متاسفانه قسمت عمده یعنی ۸۲ درصد مصرف برق اردبیل مربوط به بخش خانگی است که باید در این زمینه مدیریت مصرف بهینه انرژی مبنای کار باشد.

او با اشاره به این که آگاهی‌رسانی مردم در راستای صرفه جویی و درست مصرف کردن یک امر مهم و اساسی است بیان کرد: با توجه به این که آگاهی مردم در مصرف برق مقوله مهم و اساسی است نیاز است در راستای توسعه و دستیابی به اهداف مورد نظر اقدامات مناسب و اساسی انجام یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان این که ۲۳ درصد مصرف برق مربوط به بخش صنعت است گفت: به تفکیک ۱۱ درصد مصرف در بخش تجاری و ۱۲ درصد نیز مربوط به بخش کشاورزی است که باید در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مصرف بهینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابد تا بحران برای ما به وجود نیاید.

محمدی تصریح کرد: ۱۸ هزار مشترک در حال حاضر در استان اردبیل بیشتر شده و خوشبختانه امسال علی‌رغم محدودیت‌های خاموشی برق نداشتیم که این مسئله نیز در سایه تلاش‌های انجام یافته به دست آمده که شایسته تقدیر و قدردانی است و باید مورد توجه واقع شود.

وی با اشاره به این که ۸۰ درصد شماره تلفن مشترکان جمع‌آوری شده است بیان کرد: حذف قبوض کاغذی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که با هدف مصرفه‌جویی در استفاده کاغذ در دستور کار قرار گرفته و پروژه حذف قبوض برق کاغذی از ابتدای اردیبهشت ماه امسال با دریافت و اصلاح شماره تلفن همراه مشترکین آغاز شده است.