جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی قشلاقات عشایری اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی قشلاقات عشایری اردبیل اختصاص یافت

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: امسال ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه‌های آبرسانی قشلاقات استان اختصاص یافته که به تناسب جمعیت و اولویت هزینه خواهد شد.

۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی قشلاقات عشایری اردبیل اختصاص یافت

معرفت آذری افزود: بخش زیادی از این اعتبار برای آبرسانی به ۱۴ قشلاق در حوزه شهرستان اصلاندوز تا پایان شهریور امسال هزینه شده و آب شرب لوله‌کشی یک هزار نفر از جمعیت عشایری استان تامین خواهد شد.

او اظهارداشت: در سال گذشته و اوایل امسال نیز در مجموع  اعتباری بالغ بر  ۳۸۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه شبکه‌های آبرسانی شرب مناطق عشایر به استان اردبیل اختصاص یافته بود.

به گفته وی ، پارسال ۸۰۰ کیلومتر راه عشایری در این استان تسطیح ، مرمت و بهسازی شد که ۲۲۰ کیلومتر از مجموع این راه‌ها مربوط به راه‌های ارتباطی عشایر شهرستان خلخال است.

مدیر کل امور عشایری استان اردبیل از تلاش برای ایجاد امکانات رفاهی و فراهم کردن زمینه زندگی مناسب برای جمعیت عشایری این استان در ییلاقات و قشلاقات خبر داد و افزود: اجرای طرح‌های آبرسانی شرب ،احداث آبشخورهای دام در مراتع و چراگاه‌های دام عشایر، توزیع اقلام مورد نیاز و ضروری جمعیت عشایری، بهسازی و رگلاژ راه‌های دسترسی به ییلاقات، توزیع آرد، نهاده‌های دامی و تامین تانکر آب شرب سیار و پنل‌های خورشیدی تولید برق از جمله اقدامات صورت گرفته برای این منظور بوده است.

آذری اضافه کرد: در راستای فراهم کردن امکانات اولیه زندگی در ییلاقات تاکنون ۶۴۰ دستگاه تانکر آب سیار و همچنین ۴۵۰ دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایری استان توزیع شده که بخشی از این اقلام در اختیار عشایر مناطق خورش‌رستم و شاهرود خلخال قرار گرفته است.