حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

۸۰ درصد جرائم اردبیل مربوط به مناطق حاشیه شهر است - خبر

 

 

۸۰ درصد جرائم اردبیل مربوط به مناطق حاشیه شهر است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر طبق برآورد انجام یافته ۸۰ درصد جرائم اردبیل در مناطق حاشیه شهر اتفاق می‌افتد.

۸۰ درصد جرائم اردبیل مربوط به مناطق حاشیه شهر است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یوسف خدادادی گفت: در حال حاضر طبق برآورد انجام یافته 80 درصد جرائم اردبیل در مناطق حاشیه شهر اتفاق می‌افتد.
 
وی با اشاره به این که بحث آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیازمند برنامه‌های کارشناسانه و تخصصی است افزود: در این زمینه تداوم برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان باید مورد توجه دستگاه‌های متولی و ذی‌ربط قرار بگیرد تا بتوانیم با ورود جدی به مسئله مشکلات را در این زمینه به حداقل برسانیم.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: پیشگیری از مهاجرت روستائیان در دستور کار دستگاه قضائی استان قرار گرفته که در این زمینه نیازمند انجام اقدامات اساسی و لازم هستیم تا بتوانیم در امر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جزو استان‌های پیشگام عمل کرده و مهاجرت معکوس را به حداقل برسانیم.
 
خدادادی تصریح کرد: طرح پیشگیری از تخلفات شهری خوشبختانه توانسته در سطح استان به عنوان یکی از طرح های موفق عمل کند و طبق آمار به دست آمده آمار ساخت‌ و سازهای غیرمجاز از دو هزار و 500 واحد به 200 واحد رسیده است که این آمار مطلوبی است و امیدواریم تا پایان سال شاهد کاهش این آمار باشیم.
 
وی از شناسایی یک هزار و 523 هکتار بافت ناکارآمد شهری خبر داد و اظهار کرد: این میزان 30 درصد مساحت‌ اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر را شامل می‌شود که در حال حاضر در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام یافته و تلاش بر این است مشکلات در تمامی این موارد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی تحقق یابد.