جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

۸۰۰۰ حادثه‌دیده در اردبیل امدادرسانی شدند - خبر

 

 

۸۰۰۰ حادثه‌دیده در اردبیل امدادرسانی شدند

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به ۵۰۷ مورد حادثه در سطح استان اردبیل توسط امدادگران هلال احمر در سال گذشته خبر داد و گفت: با تشکیل تیم‌های امداد و نجات عملیاتی امدادرسانی به هشت هزار و ۹۰ حادثه‌دیده در این حوادث انجام شده است.

۸۰۰۰ حادثه‌دیده در اردبیل امدادرسانی شدند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین معبودی صبح امروز در جریان برگزاری مسابقات رفات مهر در اردبیل اظهار داشت: مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر با حضور 160 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر استان که متشکل از 89 نفر خواهر و 80 نفر برادر بوده در استان اردبیل برگزار و برگزیدگان این دوره از مسابقات مشخص می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه بخش خواهران این دوره از مسابقات در روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار شد، افزود: بخش برادران مسابقات رفاقت مهر نیز امروز شاهد برگزاری آن به میزبانی شهرستان نمین هستیم که از تمامی 10 شهرستان استان شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات حضور دارند به طوری که از هر 10 شعبه یک تیم هشت نفره در این مسابقات با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل رشته‌های این مسابقات را شامل رقابت‌های عملی و زبان انگلیسی برشمرد و بیان کرد: از مهمترین اهداف برگزاری این رقابت‌ها می‌توان به تمرین برای انجام هر چه بهتر برنامه‌ها و فعالیت‌های گروهی و تیمی، افزایش توانمندی‌های علمی و امدادی و ایجاد تفاهم، دوستی و همدلی هر چه بیشتر اشاره کرد.
 
معبودی از راهیابی تیم‌های برتر مسابقات استانی رفاقت مهر اردبیل به بخش کشوری خبرداد و گفت: پس از رقابت تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها در رشته‌هایی نظیر حمل مصدوم، اسکان اضطراری، احیای قلبی، آتل‌بندی در شکستگی، بانداژ و زبان انگلیسی و برگزار آزمون‌های کتبی و عملی تیم‌های برتر انتخاب شده و برای اعزام به مرحله کشوری معرفی می‌شوند.
 
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 507 مورد حادثه در سطح استان اردبیل توسط امدادگران هلال احمر در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: با تشکیل تیم‌های امداد و نجات عملیاتی امدادرسانی به هشت هزار و 90 حادثه‌دیده در این حوادث انجام شده است.