جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۷ پروژه آبخیزداری در شهرستان گرمی اجرا می‌شود - خبر

 

 

۷ پروژه آبخیزداری در شهرستان گرمی اجرا می‌شود

دبیر نهاد پیشرفت وابسته به بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی گفت: امسال با حمایت بنیاد علوی ۷ پروژه آبخیزداری در شهرستان گرمی اجرا می‌شود.

۷ پروژه آبخیزداری در شهرستان گرمی اجرا می‌شود

علی قیطانی، دبیر نهاد پیشرفت وابسته به بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی گفت: امسال با حمایت مالی بنیاد علوی و با صرف ۵۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، هفت پروژه آبخیزداری در این شهرستان اجرا می‌شود.

او افزود: نهاد پیشرفت وابسته به بنیاد جانبازان، اجرای این پروژه‌ها را با توجه به نیاز و استعداد شهرستان گرمی در بخش آبخیزداری و آبخوان‌داری متقبل شده است.

دبیر نهاد پیشرفت وابسته به بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی بیان کرد: این نهاد برای اجرای این پروژه‌‎های مشارکتی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، با تقبل نیمی از اعتبار مورد نیاز، ۲۰ میلیارد ریال از طریق بنیاد علوی برای اجرای پنج پروژه در حوزه آبریز "چلک چایی" و در روستای چلک از توابع بخش مرکزی شهرستان گرمی هزینه می‌کند.

قیطانی افزود: برای اجرای ۲ سازه آبخیزداری در حوزه آبریز "گرمی چایی" نیز ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می‌شود که سهم بنیاد مستضعفان از این پروژه‌ها هفت میلیارد ریال برآورد شده است.

او اضافه کرد: با مشارکت بنیاد مستضعفان و همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، نهضت احداث سازه‌های آبخیزداری در گرمی مغان شکل گرفته است.

دبیر نهاد پیشرفت وابسته به بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی تاکید کرد: با توجه به حساسیت شهرستان گرمی از لحاظ فرسایش خاک و سیلاب خیز بودن منطقه، جلوگیری از وقوع سیلاب، تاخیر در ایجاد رسوب و فرسایش، تثبیت آبراهه، تقویت آب‌های زیر زمینی و بهبود آبیاری اراضی کشاورزی، احداث سازه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در این شهرستان در اولویت قرار گرفته است.