سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۷۹ کتابخانه عمومی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند - خبر

 

 

۷۹ کتابخانه عمومی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: ۷۹ کتابخانه عمومی در سطح استان اردبیل فعالیت می‌کنند که در کنار کتابخانه‌های عمومی نیز در مناطق مختلف استان آموزش و پرورش نیز به عنوان مراکز فرهنگی در کنار کتابخوانه‌ها به فعالیت می‌پردازد.

۷۹ کتابخانه عمومی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند

پروانه رضا‌قلی‌زاده اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد ظرفیت‌های بسیار ویژه و مناسبی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و علمی دارند و ما باید در راستای توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بهره گیریم.

وی با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی افزود: نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نیز به استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرده‌اند که ما در راین راستا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

رضا‌قلی‌زاده با بیان اینکه از اقدامات فرهنگی سازمان‌های مردم نهاد حمایت می‌کنیم تصریح کرد: از ایده‌ها و برنامه‌های پیشنهادی سازمان‌های مردم نهاد استان در زمینه افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی که مطابق با وظایف درج شده در اساسنامه فعالیت آنان باشد حمایت می‌کنیم.
 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از فعالیت 79 کتابخانه عمومی در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: 79 کتابخانه عمومی در سطح استان اردبیل فعالیت می‌کنند که در کنار کتابخانه‌های عمومی نیز در مناطق مختلف استان آموزش و پرورش نیز به عنوان مراکز فرهنگی در کنار کتابخوانه‌ها به فعالیت می‌پردازد.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های مختلف در هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: 23 الی 30 آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نام‌گذاری شده است که در طول این هفته شاهد برگزاری برنامه‌های مختلف در سطح استان اردبیل خواهیم بود.