رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

۷۸ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی در اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۷۸ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی در اردبیل اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از اجرای طرح توسعه و حمایت از مشاغل خانگی خبر داد و گفت: مبلغ ۷۸ میلیارد ریال تسهیلات و چهار میلیارد ریال کمک بلاعوض برای حمایت از مشاغل خانگی برای استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

۷۸ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی در اردبیل اختصاص یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی گفت: دولت عزم جدی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا بر اساس برنامه‌های تولید و اشتغال بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 با هدف کاهش نرخ بیکاری دارد که بخشی از این تسهیلات از محل این تبصره علاوه بر کمک های بلاعوض، دارای یارانه سود بین دو تا هفت درصد است.
 
وی مبحث اشتغال را دغدغه اصلی کشور دانست و تصریح کرد: براساس برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال، تبصره 18 قانون بودجه کشور مهمترین سیاست بودجه‌ای دولت در زمینه ایجاد، تثبیت اشتغال و سیاست های بازار کار است.
 
رحیمی با بیان اینکه براساس تبصره 18 قانون بودجه سال 97 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی برنامه تولید و اشتغال سیاست‌های فعال بازار کار است، افزود: برنامه‌های اشتغال سیاست‌های فعال بازار کار در اردبیل شامل طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار، طرح مشوق‌های بیمه‌ای سهم کارفرما، طرح توسعه تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی و طرح توسعه و حمایت از مشاغل خانگی می‌شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تشریح تکالیف دستگاه‌های دخیل در این تبصره بیان کرد: ادارات صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پارک علم و فناوری، راه و شهرسازی، فرهنگ ارشاد اسلامی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان از دستگاه‌های دخیل در برنامه تولید اشتغال ذیل تبصره 18 قانون بودجه سال 97 هستند.
 
وی گفت: مبلغ 83 میلیارد ریال کمک بلاعوض برای طرح مشوق بیمه سهم کارفرمایی به استان اردبیل طبق تبصره 18 قانون بودجه سال 97 اختصاص یافته و مبلغ 78 میلیارد ریال تسهیلات و چهار میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز برای توسعه و حمایت از مشاغل خانگی برای استان اردبیل در نظر گرفته شده است.