جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۷۵ واحد تولیدی راکد تا پایان سال در اردبیل فعال می‌شود - خبر

 

 

۷۵ واحد تولیدی راکد تا پایان سال در اردبیل فعال می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: احیای واحد های تولید راکد در استان مورد توجه جدی بوده و تا پایان سال جاری احیا و فعالیت دوباره ۷۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد در این استان برنامه‌ریزی شده است.

۷۵ واحد تولیدی راکد تا پایان سال در اردبیل فعال می‌شود

رامین صادقی روز پنجشنبه در بازدید از کارخانه ساروج سبلان اردبیل افزود: تاکنون از این تعداد  ۴۳ واحد تولیدی و صنعتی  فعال شده و به چرخه تولید برگشته‌اند.

صادقی اضافه کرد: امسال همچنین برای بهره‌برداری ۱۵۰ واحد تولیدی جدید در استان برنامه‌ریزی شده بود که تاکنون ۱۲۳ واحد از این تعداد بهره‌برداری شده و تا پایان سال نیز بقیه واحدها افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به کاهش ظرفیت تولید برخی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان افزود: ۳۸ واحد تولیدی با ظرفیت ۳۰ درصدی فعالیت می‌کردند که با حمایت مسوولان استانی و پشتیبانی کمیته حمایت قضایی میزان ظرفیت تولیدی این واحدها افزایش یافت.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل از کسب رتبه دوم در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ توسط این استان خبر داد و گفت: در جذب و تامین تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اقدام مهمی صورت گرفته است.

صادقی حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در استان را یادآور شد و گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با هدف جهش تولیدی در استان صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در  حمایت از واحدهای تولیدی همت جدی در بین مسوولان دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و با جذب اعتبارات ویژه و همراهی بانک‌ها می‌توان تسهیلات مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان و صنعتگران قرار داد همچنان‌که امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار گرفته است.