جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

۷۵ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان اردبیلی توزیع شد - خبر

 

 

۷۵ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان اردبیلی توزیع شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از زمان اجرای طرح توزیع لاستیک سهمیه خودرو تاکنون ۷۵ هزار حلقه لاستیک به نرخ دولتی و سهمیه‌ای بین رانندگان این استان توزیع شده است.

۷۵ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان اردبیلی توزیع شد

کلیم‌الله وثوقی افزود: لاستیک‌های موجود در نمایندگی‌های توزیع توسط وزارت صمت در سایت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وزارت کشور و شهرداری‌ها بارگذاری شده و رانندگان می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه‌ها و یا مراجعه حضوری به مراکز تعیین شده برای دریافت لاستیک اقدام کنند.

وی اظهارداشت: توزیع لاستیک ناوگان‌های درون‌شهری و برون‌شهری به صورت نرم‌افزاری و تحت وب انجام شده و حواله‌های صادره نیز برحسب کارکرد ناوگان به صورت سیستمی صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مبنای توزیع لاستیک همانند تخصیص سوخت و بر اساس میزان کارکرد وسیله نقلیه بوده و ناوگان حمل و نقل برون‌شهری باید برای جابجایی کالا بارنامه داشته باشند، بیان کرد: چنانچه کامیونی بدون اسناد حمل و بارنامه در جاده‌ها تردد کند نه تنها لاستیک سهمیه‌ای و سوخت به آنها تعلق نخواهد گرفت بلکه در مدت زمان مشخصی کارت هوشمند آنها نیز غیرفعال خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از هشت هزار و ۸۹۹ دستگاه ناوگان باری و مسافر در استان فعالیت می‌کنند.

وثوقی افزود: در مجموع ۱۳ هزار و ۷۹۶ راننده در بخش حمل و نقل کالا و مسافر در استان فعال هستند.

وی اظهارداشت: وضعیت حمل و نقل کالا و مایحتاج عمومی مردم در استان کاملا عادی بوده و این مهم بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.