جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: براساس رایزنی‌های انجام شده با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال فاینانس داخلی برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت.

۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صدیف بدری گفت: براساس رایزنی‌های انجام شده با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هفت هزار و 500 میلیارد ریال فاینانس داخلی برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت که با تخصیص این میزان اعتبار می‌توانیم شاهد تسریع در اجرای این پروژه حیاتی برای استان باشیم.
 
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ اختصاص این میزان اعتبار با تشکیل جلسه ویژه استاندار اردبیل و مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان برنامه و بودجه قظعی شد و پیگیری تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه در اولویت بوده تا این امر زمینه‌ساز تحقق مهمترین مطالبه مردم استان شود.
 
وی احیای پروژه راه‌آهن اردبیل را مهمترین اقدام در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی منطقه دانست و تصریح کرد: برای تحقق این مهم استاندار اردبیل به جد پیگیر موضوع بوده و در این راستا وحدت و انسجام لازم بین اعضای مجمع نمایندگان استان وجود دارد که در سایه این امر شاهد افزایش چند برابری اعتبارات اختصاص یافته به این پروژه در سال‌های اخیر بوده‌ایم.
 
بدری با بیان اینکه دولت توجه ویژه‌ای به پروژه‌های زیرساختی و زیربنایی استان اردبیل دارد، گفت: در همین راستا رئیس سازمان برنامه و بودجه در زمینه پرداخت 50 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران برخی طرح‌های عمرانی از محل اوراق اسناد خزانه قول مساعد داده است.
 
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این میزان اعتبار به پیمانکاران طرح‌های عمرانی در محورهای اردبیل به سرچم، اردبیل به مشگین‌شهر، سه راهی رضی به امیرکندی و جاده‌های روستایی در سطح استان پرداخت خواهد شد.