سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

۷۲ میلیارد ریال صرف تکمیل پروژه‌های میراث فرهنگی اردبیل می‌شود - خبر

 

 

۷۲ میلیارد ریال صرف تکمیل پروژه‌های میراث فرهنگی اردبیل می‌شود

رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان اردبیل گفت: امسال ۷۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سفر ریاست‌جمهوری صرف اجرای پروژه‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی این شهرستان می‌شود.

۷۲ میلیارد ریال صرف تکمیل پروژه‌های میراث فرهنگی اردبیل می‌شود

محمدرضا شایقی روز یکشنبه اظهارداشت: از این میزان اعتبار ۳۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری برای پروژه‌ها و برنامه‌های سه‌حوزه شهرستان اختصاص یافته است.

وی از جمله برنامه‌های اداره میراث‌فرهنگی شهرستان برای اعتبارات سال ۹۹ را اجرای مرمت‌های اضطراری، مرمت جمعه مسجد اردبیل و تکمیل و احیای فاز دوم دروازه عالی‌قاپو ذکر کرد.

شایقی برگزاری برنامه‌های پژوهشی در حوزه‌های سه‌گانه را از جمله اولویت‌ها برشمرد و افزود: در حوزه گردشگری تکمیل زیرساخت‌های گردشگری، معرفی جاذبه‌های گردشگری و شرکت در نمایشگاه‌های مختلف برای حمایت از صنعت گردشگری با معرفی ظرفیت‌های منطقه در نظر گرفته شده است.

او اجرای دوره‌های آموزشی رایگان صنایع دستی، راه‌اندازی مرکز آموزش شماره ۲ صنایع دستی واقع در مدرسه جعفر اسلامی و شرکت در نمایشگاه‌های صنایع دستی برای حمایت از فعالان صنایع دستی را نیز از برنامه‌های سال ۹۹ در حوزه صنایع‌دستی ذکر کرد.