سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۷۱ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های صنعتی اردبیل جذب شد - خبر

 

 

۷۱ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های صنعتی اردبیل جذب شد

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری اردبیل گفت: تاکنون برای طرح های مهم صنعتی استان اردبیل تسهیلات از محل بند الف تبصره۱۸ به مبلغ ۷۱ میلیارد تومان جذب شده است.

۷۱ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های صنعتی اردبیل جذب شد
قادر تقی زاده در جلسه بررسی تسهیلات تبصره 18 طرح های صنعتی استان اظهار داشت: به دنبال تاکیدات استاندار اردبیل علاوه بر معرفی طرح برای جذب 222 میلیارد تومان سهم استان اردبیل از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه، باید طرح ها و واحدهای دیگری نیز معرفی شوند تا مشکلی در جذب به موقع سهم تسهیلات استان پیش نیاید.
 
وی افزود: تاکنون برای طرح مهم صنعتی استان اردبیل تسهیلات از محل بند الف تبصره18 به مبلغ 71 میلیارد تومان جذب شده و مابقی مبلغ بایستی با پیگیری های سازمان صنعت و معدن و تجارت و هفت بانک عامل تاپایان تیرماه تعیین تکلیف و جذب شوند.
 
تقی زاده تصریح کرد: تا کنون تخصیص اعتبار و یارانه تسهیلات مذکور در کشور دچار مشکل بود که با پیگیری های به عمل آمده و نامه وزیر کشور به رییس جمهور مشکلات حوزه صنعت و معدن برطرف شده است.
 
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل  ادامه داد: سازمان صنعت و معدن و تجارت و بانک های عامل بایستی با پیگیری مستمر و رفع سریع نواقصات پرونده، سرمایه گذاران را حمایت کنند.
 
وی گفت: هرگونه موارد مورد نیاز برای پیگیری تسهیلات بالاتر از سقف استانی از بانک های عامل مرکزی و از سوی استاندار محترم اردبیل انجام می شود که در این راستا و ظرف هفته جاری باید دستگاه متولی و بانک ها و صاحبان طرح وضعیت طرح های معرفی شده را تعیین تکلیف کنند.