جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

۷۰ هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم - خبر

 

 

۷۰ هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر ۷۰ هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم که برای رسیدن به نتیجه در این زمینه نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم.

۷۰ هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صدیف بدری گفت: در حال حاضر 70 هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم که برای رسیدن به نتیجه در این زمینه نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم و این مسئله به عنوان یک اولویت اساسی و مهم است که باید با جدیت مبنای کار قرار گیرد.
 
وی با اشاره به این که تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی در استان نیازمند تسریع است بیان کرد: اجرا و تکمیل پروژه‌ها با 600 هزار میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است که بی‌شک بخش دولتی به تنهایی پاسخگوی اجرای این پروژه‌ها نخواهد بود و به همین دلیل باید از تمام توانمندی‌ها و قابلیت‌ها در این زمینه استفاده شود.
 
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه این قانون به خوبی اجرای و عملیاتی نشده و اجرای لایحه مشارکت عمومی- خصوصی برای حل این مشکل باید مورد توجه واقع شود و در این زمینه مشارکت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های عمرانی نیاز به تشویق و ترغیب دارند.
 
بدری تصریح کرد: یکی از نقاط مثبت این لایحه، تشکیل صندوق ضمانت تعهدات پروژه است که برای این صندوق منابع قابل قبولی توسط  دولت تعریف شده که بر اساس آن، دولت می‌تواند از طریق این صندوق به تعهدات خود به بخش خصوصی عمل کند و امیدواریم با اهتمام ویژه در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابیم.