سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

۷۰ میلیارد پروژه عمرانی وزارت علوم در اردبیل به بهره برداری رسید - خبر

 

 

۷۰ میلیارد پروژه عمرانی وزارت علوم در اردبیل به بهره برداری رسید

از طریق ویدیو کنفرانس و با اعلام وزیر علوم، ۷۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی به بهره برداری رسید.

۷۰ میلیارد پروژه عمرانی وزارت علوم در اردبیل به بهره برداری رسید
ظهر سه شنبه در آیین بهره برداری از پروژه‌های دانشگاه محقق اردبیلی، وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در ترویج علم و فن آوری تصریح کرد: حمایت از پروژه‌های عمرانی استان‌ها در راستای تحقق این نقش خطیر بوده است.
 
منصور غلامی با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی در استان‌ها اضافه کرد: در استان اردبیل نیز حمایت‌های سال‌های اخیر امروز به منصه ظهور رسیده و می‌توان در پروژه‌های عمرانی جهش محسوسی را مشاهده کرد.
 
وی افزود: ساماندهی دانشگاه‌ها با هدف توسعه علمی و پژوهشی مورد تاکید است و در استان اردبیل نیز این مهم با جدیت دنبال خواهد شد.
 
استاندار اردبیل نیز در این مراسم به رشد علمی دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: امید می‌رود این روند تداوم یافته و دانشکده‌های فنی مختلف به مجموعه دانشگاه‌های استان اضافه شود.
 
اکبر بهنام جو تحقق این هدف را برابر با توسعه صنعتی استان دانست و افزود: با توجه به اینکه اردبیل به سمت صنعتی شدن پیش می رود، رشد و بالندگی دانشگاه‌ها نیز در این خصوص موثر خواهد بود.
 
همچنین رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره اینکه 43 سال از تاسیس این دانشگاه سپری شده است، اظهار کرد: این دانشگاه با 30 دانشجو در سال 57 آغاز به کار کرده و امروز شاهد حضور آن در صدر دانشگاه‌های کشور هستیم.
 
عزیز حبیبی با تاکید به اینکه در رتبه بندی گرین متریک دانشگاه‌ها در سال 2019، این دانشگاه رتبه 427 را کسب کرده است، اضافه کرد: طی سال‌های اخیر رتبه دانشگاه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام 12 پله ارتقا یافته است.
 
وی افزود: تصویب راه اندازی 3 پژوهشکده، 3 مرکز تحقیقات و 15 هسته علمی از اقدامات اخیر دانشگاه است تا بتواند به نیازهای علمی استان پاسخگو باشد.