سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۷۰ درصد نیاز مرغ استان اردبیل تأمین شده است - خبر

 

 

۷۰ درصد نیاز مرغ استان اردبیل تأمین شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تا دو ماه آینده بیش از ۷۰ درصد نیاز مرغ استان اردبیل تأمین شده و آرامش به بازار توزیع مرغ برمی‌گردد.

۷۰ درصد نیاز مرغ استان اردبیل تأمین شده است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خلیل نیکشاد اظهار کرد: در حال حاضر سرانه مصرف سالانه مرغ به ازای هر شهروند در استان اردبیل ۳۰ کیلوگرم است، در حالی که سرانه مصرف گوشت قرمز به ۱۲ کیلوگرم رسیده است.
 
وی با بیان اینکه در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و در ادامه جهش تولید، تلاش بر افزایش تولید گوشت قرمز و سفید در استان است، تصریح کرد: ما نه تنها نیاز استان را در گوشت سفید تأمین می‌کنیم بلکه مازاد مصرف خود را به استان‌های آذربایجان شرقی، البرز و تهران ارسال می‌کنیم.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل میزان صادرات سالانه گوشت سفید را از استان بیش از ۲۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: ما در کنار ارسال محموله‌های مازاد تولید مرغ به سایر استان‌ها، سعی و تلاشمان بر این است تا از سودجویی‌ها در این بازار نیز با همراهی ستاد تنظیم بازار و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت جلوگیری کنیم.
 
نیکشاد وظیفه این سازمان را تمرکز بر روی تولید مواد پروتئینی به ویژه گوشت سفید و قرمز اعلام کرد و افزود: ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت کالا‌های اساسی و محصولات پروتئینی نظر خود را اعلام می‌کند تا به صورت مصوب قیمت در استان‌ها ابلاغ و رعایت شود.