جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۷۰ درصد مردم استان اردبیل از ماسک استفاده می‌کنند - خبر

 

 

۷۰ درصد مردم استان اردبیل از ماسک استفاده می‌کنند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: برغم اطلاع‌رسانی مستمر و ایجاد حساسیت توسط رسانه‌ها در خصوص راه‌های مقابله با بیماری کرونا، تنها ۷۰ درصد از مردم این استان از ماسک استفاده می‌کنند.

۷۰ درصد مردم استان اردبیل از ماسک استفاده می‌کنند

دکتر شهرام حبیب‌زاده این میزان استفاده از ماسک توسط اهالی استان را غیرقابل قبول خواند و افزود: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بیشتری به رعایت مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک بپردازند.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا نسبت به افراد ترخیص شده در استان طی روزهای اخیر بیان کرد: این گردش تعداد به نسبت شدید، نشان دهنده اوج دوباره شیوع کرونا در استان است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به بستری شدن تعداد ۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: از این تعداد، ۲۱ نفر در اردبیل، پنج نفر در پارس‌آباد، ۶ نفر در مشگین‌شهر، یک نفر در گرمی و ۲ نفر در خلخال بستری شده‌اند.

وی از ترخیص ۳۲ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد و گفت: این آمار نشان می‌دهد که تعداد افراد بستری از افراد ترخیص شده پیشی گرفته است.

دکتر حبیب‌زاده با اشاره به جان‌باختن چهار نفر از بیماران بستری در مراکز درمانی استان طی شبانه‌روز گذشته گفت: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۶۲۸ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی همچنین افزود: درحال حاضر تعداد ۲۴۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمان تحت مداوا قرار دارند.