جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

۷۰ درصد عشایر استان در ییلاقات مشگین شهر اتراق می‌کنند - خبر

 

 

۷۰ درصد عشایر استان در ییلاقات مشگین شهر اتراق می‌کنند

فرماندار مشگین شهر گفت: نزدیک به ۷۰ درصد عشایر استان اردبیل حدود ۵ ماه از سال در ییلاقات شهـرستان مشگین شهر اتراق می‌کنند.

۷۰ درصد عشایر استان در ییلاقات مشگین شهر اتراق می‌کنند

اکبر صمدی، فرماندار مشگین شهر در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در راستای اهمیت کار دامپزشکـی به پتانسیل و ظرفیت بالای دامپروری منطقه در حوزه معیشت اهالی اشاره کرد و با یادآوری اینکه نزدیک به ۷۰ درصد عشایر استان حدود ۵ ماه از سال در ییلاقات این شهـرستان اتراق می‌کنند، گفت: طبیعی است که این عشایر خدمات دامپزشکی را از شهرستان مشکین شهر دریافت کنند.

او افزود: عـلاوه بر این از یک طرف تعدد وجود دامپروری‌های صنعتی و سنتی، مزارع پرورش طیور، استخرهـا و کارگاه‌های پرورش آبزیان و از طرف دیگر توریستی و گردشگری بودن منطقه بـه لـحاظ پذیرش میهمانان از اقصی نـقاط کشور که نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در حوزه تأمین فرآورده‌های خام دامی سالم را در پی دارد وجود یک تشکیلات قوی دامپزشکی را می‌طلبد.

فرماندار مشگین شهر تصریح کرد: علیرغم کمبود اعتبارات و محدودیت‌هایی که در این زمینه داریم سعی می‌کنیم با تقویت اعتبارات دامپزشکی بخشی از اعتبارات حوزه مدیریت بحران شهرستان را در قالب پوشش مبارزه با بیماری‌های دام و طیور در اختیار دامپزشکی قرار دهیم.

صمدی افزود: حجم کار‌هایی که دامپزشکی در راسـتای مبارزه با بیماری‌های دام و طیور و مبارزه با بیماری‌های مشترک بیـن انسان و دام و تأمین واکسن‌ها و دارو‌های مورد نیاز دامی در منطقه انجام می‌دهد بسیار بالا است و در حال حاضر عملکرد دامپزشکی در ارائه این خدمـات مطلوب و رضایت بخش ارزیابی می‌شود.