جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۷۰ درصد جرایم در استان اردبیل ریشه در اعتیاد دارند - خبر

 

 

۷۰ درصد جرایم در استان اردبیل ریشه در اعتیاد دارند

معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: متاسفانه عوارض اعتیاد سبب ایجاد بحران‌هایی از جمله طلاق، فقر، تصادف و بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی می‌شود و بیش از ۷۰ درصد جرایم در اردبیل ریشه در اعتیاد دارند.

۷۰ درصد جرایم در استان اردبیل ریشه در اعتیاد دارند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با بیان اینکه اعتیاد یکی از چالش‌های مهم در جهان است، اظهار داشت: در کشور ما نیز از بین 20 چالشی که احصا شده، اعتیاد به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.
 
محبوب باقریان بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز به ریشه‌کنی این معضل تاکید فراوان دارد به طوری که هر سه ماه یک بار جلسه‌ای با حضور ایشان در این خصوص برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه عوارض اعتیاد سبب ایجاد بحران‌هایی از جمله طلاق، فقر، تصادف و بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی می‌شود، گفت: بیش از 70 درصد جرایم در اردبیل ریشه در اعتیاد دارند.
 
معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به طرح‌هایی از جمله همیاران پلیس که در مدارس اجرا شده و زمینه‌ساز کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن شده است، تصریح کرد: آموزش و پرورش به همراه خانواده‌ها نقش محوری را می‌تواند در کاهش آسیب‌های مواد مخدر ایفا کند.
 
باقریان با بیان اینکه معضلات اجتماعی از دلایل مختلفی تاثیر می‌پذیرد، افزود: تعامل و همکاری نهادهای ذیربط در کاهش این معضلات در اجتماع می‌تواند کارساز باشد.
 
وی با تاکید بر آموزش مهارت‌های اجتماعی در مدارس تصریح کرد: باید این مهم مورد توجه قرار گرفته و نهادهای و دستگاه‌های مرتبط در این حوزه همکاری لازم و مشارکت جدی در این زمینه داشته باشند.