سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

۷۰ درصد تجهیزات سنگین شهربازی‌ها دارای استاندارد لازم هستند - خبر

 

 

۷۰ درصد تجهیزات سنگین شهربازی‌ها دارای استاندارد لازم هستند

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندار ایران گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار نوع تجهیزات و وسایل در شهربازی‌های کشور وجود دارد که بیش از ۷۰ درصد این تجهیزات دارای استانداردهای لازم هستند.

۷۰ درصد تجهیزات سنگین شهربازی‌ها دارای استاندارد لازم هستند

مسلم بیات اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲هزار نوع وسیله و تجهیزات شهربازی در کشور وجود دارد که تمامی این دستگاه‌ها از لحاظ استاندارد تحت کنترل سازمان ملی استاندارد بوده و بیش از ۷۰ درصد در حوزه تجهیزات سنگین استانداردهای لازم را اخذ کرده‌اند.

وی افزود: مابقی تجهیزات موجود نیز به‌طور کامل تعیین تکلیف شده و به گونه‌ای که هیچ وسیله و تجهیز سنگین غیرمنطبق با استانداردهای لازم وجود ندارد که اجازه فعالیت از آن سلب شده باشد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندار ایران بیان کرد: این دستگاه‌ها از لحاظ ایمنی با شیوه‌های کاملا تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند و با متخلفان در این حوزه نیز به شدت برخورد می‌شود.

تعریف نشان ویژه صادراتی برای صادرکنندگان

بیات با اشاره به تعریف نشان ویژه صادراتی برای صادرکنندگان کشور، تصریح کرد: برای صادرکنندگان کشور نشان ویژه صادراتی تعریف شده است و اکنون صادرکنندگان می‌توانند بر اساس تمامی استانداردهای لازم در کشور هدف،کالای خود را صادر کنند و در کنار این امکان فراهم شده تا چنانچه ویژگی خاصی از طرف کشور هدف مطالبه شود، ارزیابی‌های استاندارد بر روی آن انجام شده و سپس برای کالا نشان صادراتی صادر می‌شود.

وی ادامه داد: این اقدامات باعث توسعه صادرات کشور خواهد شد و اکنون هیچ‌گونه معضلی در حوزه استانداردهای لازم برای محصولات صادراتی در کشور وجود ندارد.