سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۷۰ درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی مدارس در استان اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۷۰ درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی مدارس در استان اردبیل اختصاص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۷۰ درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی و تجهیز مدارس در این استان اختصاص یافته و در بسیاری موارد هزینه شده است.

۷۰ درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی مدارس در استان اردبیل اختصاص یافت
داود شایقی روز سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل افزود: برای اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس امسال ۶۰ میلیارد ریال تخصیص اعتبارات استانی انجام شده و ۷۰ میلیارد ریال نیز از محل فروش املاک مازاد در حال پرداخت است.
 
وی سهم تخصیصی اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس استان را تا ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: برغم اینکه پنج ماه از سال مالی ۹۹ باقی مانده این تخصیص‌ها مطلوب است و امید می‌رود تا پایان سال مالی شاهد تخصیص و جذب بیشتر اعتبارات باشیم.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: برای سال آینده قرار شده است ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان از محل تغییر کاربری‌ فضاهای آموزشی به اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اختصاص یابد که انتظار داریم با این برنامه‌ریزی بخش بزرگی از پروژه‌های نیمه‌تمام اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس بویژه پروژه‌های مدرسه‌سازی، ساخت نمازخانه، سالن‌های ورزشی و استخرها به سرانجام برسد.
 
شایقی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خود به ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که بخشی از این منابع به صورت ملی و از طریق خیرین تامین می‌شود.
 
وی با بیان اینکه استان اردبیل با بالاترین نرخ افزایش اعتبارات هزینه‌ای در سال ۱۴۰۰ رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل در سال جاری سه هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این رقم در لایحه بودجه سال آینده پنج هزار و ۴۳۵ میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال پیش‌بینی شده است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال جاری هیچ مشکلی در پرداخت اعتبارات جاری اعم از پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و منابع هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد.