جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

۷۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت کشاورزان بیله‌سوار پرداخت شد - خبر

 

 

۷۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت کشاورزان بیله‌سوار پرداخت شد

فرماندار بیله‌سوار مغان از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال بابت خسارت بیمه محصولات کشاورزی این شهرستان خبر داد.

۷۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت کشاورزان بیله‌سوار پرداخت شد
حسن قبادی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه آب کشاورزی شهرستان بیله‌سوار گفت: این مقدار ۷۰ درصد بیمه خسارات محصولات کشاورزی  را شامل شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.
 
وی بیان کرد: امسال ۷۹ هزار هکتار زمین زراعی در این شهرستان زیرپوشش بیمه قرار گرفته و استقبال از بیمه محصولات کشاورزی  از زارعان سه برابر افزایش داشته است.
 
رییس کارگروه آب کشاورزی شهرستان بیله‌سوار گفت: در سال جاری ۹۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده که این مقدار ۴۵ درصد گندم تولیدی استان را شامل می‌شود.
 
قبادی به تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در شهرستان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی اعم از تراکتور و ادوات کشاورزی به کشاورزان پرداخت شده است.
 
وی در زمینه پروژه‌های کشاورزی شهرستان نیز تشریح کرد: تحویل حجمی آب به پروژه قزل‌سنبل در مساحت هزار هکتار در دستور کار قرار گرفته تا شاهد فعال شدن این طرح در منطقه باشیم.
 
فرماندار بیله‌سوار با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی و آب شرب گفت: ضروری است الگوی مصرف کشت در برنامه جهاد کشاورزی قرار گرفته و توجه بیشتری به آن صورت گیرد.