جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

۶ هزار و ۵۵۰ طرح اقتصادی استان اردبیل تسهیلات دریافت کردند - خبر

 

 

۶ هزار و ۵۵۰ طرح اقتصادی استان اردبیل تسهیلات دریافت کردند

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل اعلام کرد: ۶ هزار و ۵۵۰ طرح اقتصادی این استان طی سال گذشته و امسال، تسهیلات تاسیس، تکمیل و سرمایه در گردش دریافت کردند.

۶ هزار و ۵۵۰ طرح اقتصادی استان اردبیل تسهیلات دریافت کردند

عادل کریمی با اشاره به افزایش ۱۶۵ درصدی پرداخت تسهیلات به بخش‌های اقتصادی استان در یک سال گذشته گفت: برای این طرح‌ها در مجموع ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت شده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و تخصصی بخش تعاون با اهداف تحقق توسعه این بخش در راستای ایفای ماموریت اصلی تامین مالی طرح‌های اقتصادی فعالیت می‌کند و در ۲ سال اخیر بیش از ۷۵ درصد تسهیلات اعطایی خود در استان اردبیل را در اختیار تشکل‌ها و اعضای شرکت‌های تعاونی قرار داده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل همچنین بیان کرد: طی ۲ سال اخیر، سهم استان اردبیل از منابع شبکه بانکی بخش تعاون از حدود ۱.۱ درصد به  ۱.۸ درصد افزایش یافته و به موازات آن، سهم مصارف این بانک از مصارف شبکه بانکی استان نیز از ۲ درصد به ۲.۸ درصد افزایش ارتقا یافته است.

وی در ادامه اظهارداشت: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات برای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری توانسته بیش از ۹۵ درصد اعتبار ابلاغی این طرح را در مراحل چهارگانه مصوب و یا پرداخت کند.

کریمی با اشاره به آغاز مرحله پنجم پرداخت تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری و پذیرش طرح‌های معرفی‌شده از سوی کارگروه مربوطه گفت: بانک توسعه تعاون عامل پرداخت تسهیلات معرفی‌شدگان نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و عامل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی بوده و سال گذشته ۱۰۰ درصد اعتبار ابلاغی استان در بخش‌های یادشده را جذب و پرداخت کرده است.