جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

۶ شهرک صنعتی خصوصی در اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

۶ شهرک صنعتی خصوصی در اردبیل احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از صدور مجوز احداث ۶ شهرک صنعتی خصوصی با مساحت بیش از ۲۰۰ هکتار در اردبیل خبر داد.

۶ شهرک صنعتی خصوصی در اردبیل احداث می‌شود

محمد اهلی  اظهار کرد: ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی و خصوصی زمینه‌ساز توسعه صنعت و اشتغال استان است و در حال حاضر مجوز احداث ۶ شهرک صنعتی خصوصی با مساحت بیش از ۲۰۰ هکتار صادر شده است.

وی افزود: از این تعداد شهرک صنعتی غیردولتی آرتا پلاست موفق به کسب پروانه بهره‌برداری شده و این واحد صنعتی یکی از شهرک‌های صنعتی موفق و نمونه بخش خصوصی استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل حمایت‌های صورت گرفته توسط مسؤولان ارشد استانی را زمینه‌ساز افزایش متقاضیان ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی برشمرد و تصریح کرد: با حمایت‌های قانونی انجام‌شده، علاوه بر ۶ شهرک صنعتی غیردولتی مصوب، شاهد ورود متقاضیان جدیدی برای احداث شهرک‌های صنعتی جدید در استان هستیم که این امر نشان از افزایش میل به سرمایه‌گذاری در سطح استان دارد.

وی تاکید کرد: از سرمایه‌گذاری در هر نقطه از استان حمایت می‌کنیم و از تمام سرمایه‌گذارانی که قادر به ایجاد شهرک‌های خصوصی باشند به‌صورت قاطع حمایت خواهد شد چرا که سرمایه‌گذاری موجب ایجاد اشتغال و رونق تولید در منطقه خواهد شد.

اهلی اضافه کرد: کاهش بروکراسی اداری یکی از لازمه‌های ورود سرمایه‌گذاران به استان است و بایستی با تسهیل روند سرمایه‌گذاری، تمایل افراد به سرمایه‌گذاری در سطح استان را افزایش داده و تلاش کنیم تا زمینه برای فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی در استان فراهم شود.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با اشاره به نقش مهم شهرک‌های صنعتی غیردولتی در جهت حرکت پرشتاب به سوی توسعه صنعتی استان افزود: ایجاد شهرک های غیردولتی در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت های لازم در جهت استقرار واحدهای صنعتی انجام می پذیرد.

وی با بیان اینکه شهرک های صنعتی خصوصی همانند شهرک‌های صنعتی دولتی از مزایای یکسانی برخوردار می‌باشند افزود: این شهرک‌ها همانند شهرک‌های دولتی، دارای معافیت مالیاتی ۷ ساله در مناطق برخوردار و ۱۳ ساله در مناطق غیربرخوردار بوده و مدیریت این شهرک‌ها کاملا در اختیار بخش خصوصی و خود سرمایه‌گذار است.

اهلی در پایان از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: تلاش و جدیت بر این است تا با این امر، زمینه برای رونق تولید و اشتغال در سطح استان فراهم شود و در این راستا مشوق‌هایی نیز برای سرمایه‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، در نظر گرفته شده است.