جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در کشور اجرا شد - خبر

 

 

۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در کشور اجرا شد

رییس مرکز جنگل‌های‌خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از جنگل‌کاری به مساحت ۶۸ هزار هکتار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۲ سال گذشته در کشور خبر داد.

۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در کشور اجرا شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فریبرز غیبی، رییس مرکز جنگل‌های‌خارج ‌از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در سفر به استان اردبیل گفت : ۳۷ هزار هکتار عملیات بیولوژیکی جنگل‌کاری هم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال در برنامه کاری سازمان جنگل‌ها قرار دارد.
 
او افزود: امسال همچنین ۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری اقتصادی در اراضی شیب‌دار با مشارکت مردم در مناطق مختلف کشور اجرایی می‌شود
 
رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال کشور همچنین از توسعه زراعت چوب در سطح ۳۰ هزار هکتار در عرصه‌های ملی و مستثنیات در کشور نیز خبر داد.
 
شهامت هدایت ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: گام‌های موثری در سال‌های اخیربا مشارکت بخش خصوصی دربخش زراعت چوب در این استان برداشته شده است.
 
او افزود: سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و امسال بصورت رایگان در بین مردم توزیع خواهد شد.
 
هدایت گفت: با مشارکت بخش خصوصی قرارداد تولید هفت میلیون اصله نهال برای سال ۱۴۰۰ نهایی شده که این تعداد نهال تولیدی در سال آینده نیز به فضای سبز و پوشش جنگلی استان افزوده خواهد شد.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین از اجرای طرح کاداستر و سنددار شدن کل عرصه‌های ملی استان تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.