رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

۶۸۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی اردبیل برقرار شد - خبر

 

 

۶۸۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی اردبیل برقرار شد

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از برقراری ۶ هزار و ۸۶۲ تماس با اورژانس اجتماعی اردبیل در سال گذشته خبر داد و گفت: یشترین تماس با اورژانس اجتماعی اردبیل مربوط به اختلافات خانوادگی به تعداد یک هزار و ۵۲ تماس بوده است.

۶۸۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی اردبیل برقرار شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهزاد ستاری گفت: اورژانس اجتماعی در سال 79 با هدف به حداقل رساندن زمان دسترسی مردم به منابع اجتماعی و کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی وارده به افراد، در استان اردبیل راه‌اندازی شده و از آغاز فعالیت در استان گام‌های موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی برداشته است.
 
وی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله‌ای با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود و وابسته به سازمان بهزیستی است، تصریح کرد: در حال حاضر اورژانس اجتماعی در هشت شهرستان استان اردبیل وجود دارد و دارای ماشین گشت در مکان‌های عمومی است که وظیفه آن مداخله در بحران‌هایی نظیر کودک‌آزاری، همسرآزاری، خشونت و غیره است.
 
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: اورژانس اجتماعی متشکل از گروهی روان‌شناس و مشاور و مددکار است که در مواقع بحران راهنمایی‌های لازم تلفنی انجام می‌شود و در صورت لزوم اعضای تیم در محل حاضر شده و مداخله می‌کنند.
 
ستاری بیان کرد: مرکز اورژانس اجتماعی یا فوریت‌های اجتماعی از طریق چهار بخش خط 123، تیم سیار، مرکز مداخله و پایگاه خدمات اجتماعی به جامعه هدف خدمت‌رسانی می‌کند و شماره تلفن 123 در کل استان ثابت بوده و از دورترین نقاط استان قابل برقراری ارتباط بوده که تمام خدمات اورژانس اجتماعی رایگان است.
 
‌مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: متقاضیان طلاق هم جزو افرادی هستند که از خدمات اورژانس بهره می‌برند و در برخی مواقع بانوان به دلیل همسرآزاری یا تقاضای طلاق به واحدهای اورژانس مراجعه می‌کنند که نیاز به مشاوره حقوقی دارند و این خدمات هم خوشبختانه در این مراکز برای خدمت‌گیرندگان ارائه می‌شود.
 
ستاری افزود: در سال گذشته یک واحد مرکز پایگاه خدمات اجتماعی در منطقه حاشیه‌نشین شهرستان خلخال راه‌اندازی شده و به ساکنان این منطقه خدمات تخصصی ارائه می‌شود.