سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۶۷ بیمار کرونایی توسط بسیج خلخال شناسایی شد - خبر

 

 

۶۷ بیمار کرونایی توسط بسیج خلخال شناسایی شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال از شناسایی ۶۷ بیمار کرونایی در راستای اجرای طرح ملی شهید سردار قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا در این شهرستان خبرداد.

۶۷ بیمار کرونایی توسط بسیج خلخال شناسایی شد
سرهنگ جهانبخش عطایی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی قرارگاه مقابله با کرونا افزود: در مدت ۲ روز سه هزار و ۶۰۰ خانوار شامل هزار و ۷۲۵ نفر مورد غربالگری تیم‌های بسیج قرار گرفتند.
 
او با بیان اینکه این طرح با همکاری دانشکده علوم پزشکی خلخال اجرا می‌شود، اظهارداشت: بیماران مشکوک به کرونا با تکمیل فرم‌های مربوط جهت اقدام درمانی و قرنطینه خانگی به دانشکده علوم پزشکی ارجاع داده شدند.
 
وی گفت: بر اساس گزارش اعضای تیم‌های اعزامی بسیج به مناطق روستایی برخی از افراد از اعلام بیماری کرونا امتناع می‌کنند که باید راه چاره‌ای برای شناسایی و درمان کامل افراد مبتلا به کرونا و پیشگیری از انتقال و انتشار آن به دیگران اندیشیده شود.
 
سرهنگ عطایی تشریح کرد: برخی اهالی از نبود زیرساخت‌های لازم برای درمان بیماران کرونایی در تنها بیمارستان خلخال گلایه داشتند و انتظار می‌رود با توجه مسوولان امر این نارسایی‌ها برطرف شود.
 
فرمانده بسیج سپاه خلخال افزود: در کنار افزایش محدودیت‌های اجتماعی ، بسیج کمک به اقشار آسیب‌پذیر از کرونا را در دستور قرار داده و برای ادامه توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه نیاز به مشارکت خیرین است.