جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

۶۶ واحد صنفی در خلخال پلمب شد - خبر

 

 

۶۶ واحد صنفی در خلخال پلمب شد

رییس واحد سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: امسال ۶۶ واحد صنفی بی‌توجه به رعایت به موارد بهداشتی و پروتکل‌های مقابله با کرونا تعطیل و پلمب شد.

۶۶ واحد صنفی در خلخال پلمب شد

علی ملکی افزود: در اجرای گام اول ، دوم و سوم فاصله‌گذاری اجتماعی از سه هزار و ۴۵۵ واحد صنفی بازرسی و نظارت بهداشتی صورت گرفته ، هزار و ۷۸۸ واحد صنفی ضدعفونی و گندزدایی شده ، هزار و ۴۶۳ واحد رعایت کننده کامل موارد بهداشتی شناسایی و یک هزار و ۹۳۸ واحد صنفی نیز اقدام به ثبت در سامانه سلامت کردندکه ۸۰ درصد از مجموع واحدهای صنفی مجاز دارای پروانه کسب این شهرستان هستند.

وی بیان کرد: واحدهای صنفی تعطیل شده توسط ستاد پیشگیری از کرونای خلخال فروشگاه‌های زنجیره‌ای ،نانوایی‌ها ، میوه‌فروشی‌ها ، مراکز عرضه و توزیع گوشت گرم مرغ و واحدهای صنفی بی‌توجه به موارد بهداشتی هستند.

او از برخورد با بازاریان خاطی و بی‌توجه به پروتکل‌های مربوط به پیشگیری از کرونا در خلخال خبر داد و گفت: علاوه بر پلمب محل کسب واحدهای صنفی فاقد کد رهگیری ،محل کسب صاحبان واحدهای صنفی که در لیست ۴۹ رسته صنفی پرخطر قرار گرفته و به رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا بی‌توجهی می‌کنند، بدون اخطار قبلی پلمب و تعطیل می‌شود.

ملکی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا بازگشایی صنوف غیرمجاز به فعالیت حکم مقتضی در محل بازرسی صادر و محل کسب پلمب و صاحب واحد صنفی نیز به لحاظ تهدید بهداشتی و افزایش خطر ابتلا به بیماری کرونا به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.