جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

۶۶ هزار نفر از جمعیت خلخال غربالگری کرونا شدند - خبر

 

 

۶۶ هزار نفر از جمعیت خلخال غربالگری کرونا شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: از زمان اجرای طرح ملی شهید سردار سلیمانی، بیش از ۶۶ هزار نفر از جمعیت این شهرستان معادل ۱۹ هزار و ۹۷۰ خانوار تحت پوشش غربالگری تیم‌های بسیج قرار گرفتند.

۶۶ هزار نفر از جمعیت خلخال غربالگری کرونا شدند
سرهنگ جهانبخش عطایی افزود: مرحله اول اجرای طرح شهید سردار سلیمانی با محوریت غربالگری ، بیماریابی و آموزش راهکارهای مقابله با بیماری کرونا با مراجعه تیم‌های غربالگری بسیج به درب خانه‌های مردم رو به پایان است.
 
او گفت: بزودی مرحله جدید با هدف قرنطینه ،بستری و درمان بیماران شناسایی شده مشکوک به ویروس کرونا اجرا خواهد شد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال اظهارداشت: از مجموع افراد غربالگری شده ۲ هزار و ۱۴۰  نفر افراد بالای ۶۵ سال و در معرض خطر بیماری ، هزار و ۷۹۶ نفر دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ۳۲۷ نفر افراد دارای بیماری کرونا و یا مشکوک به کرونا شناسایی شده است.
 
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام گرفته بر روی ۳۲۷ از افراد به کرونا مشکوک به کرونا هم تست آزمایش کرونای ۱۷ نفر مثبت اعلام شده که پنج نفر از این شهروندان با تشخیص کمیته مربوطه، جهت طی دوره درمان در بیمارستان بستری و ۱۲ نفر نیز در قرنطینه خانگی هستند.
 
سرهنگ عطایی اضافه کرد: ۲ نقاهتگاه جداگانه خواهران و برادران با تجهیزات کامل نگهداری و مراقبت از بیماران کرونایی در مدت ۱۴ روز با ظرفیت ۱۰۰ نفر برای افرادی که امکان قرنطینه خانگی ندارند در نظر گرفته شده که با تشخیص دانشکده علوم پزشکی خلخال برای سپری دوران قرنطینه و درمان به این نقاهتگاه‌ها انتقال داده خواهند شد.
 
او همچنین از ادامه کمک‌های مومنانه و تامین معیشت خانوارهای در معرض آسیب کرونا در کنار اجرای طرح غربالگری خبر داد و افزود: هزار و ۷۰۰بسته کمک مومنانه با کمک بسیج توزیع شده و این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.