سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

۶۵ هزار مسافر نوروزی در امامزادگان استان اردبیل حضور یافتند - خبر

 

 

۶۵ هزار مسافر نوروزی در امامزادگان استان اردبیل حضور یافتند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: در ایام تعطیلات شاهد اجرای موفق طرح آرامش بهاری در در سطح استان بودیم و در این مدت بیش از ۶۵ هزار نفر در امامزادگان استان حاضر شدند.

۶۵ هزار مسافر نوروزی در امامزادگان استان اردبیل حضور یافتند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام اکبر قیامی گفت: این طرح از 28 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه 97 در بقاع متبرکه شاخص اجرا شد و در این مدت پذیرای بیش از 65 هزار نفر زائر بودیم که در این ایام سعی کردند با حضور در این مکان‌های معنوی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بهره‌ بگیرند.
 
وی بیشترین ورودی گردشگران و مسافران را به امامزاده‌ سید صدرالدین و امامزاده صالح اردبیل، امامزاده سید سلیمان فخرآباد در مشگین‌شهر و همچنین امامزاده عبدالله کلور دانست و گفت: با اتمام این طرح، دستاوردهای معنوی و فرهنگی بسیاری نصیب اوقاف استان شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: در این طرح با برپایی خیمه‌های معرفت، ایستگاه‌های صلواتی، ایستگاه‌های مشاوره و پاسخگویی به احکام شرعی، سخنرانی‌های مناسبتی، برپایی غرفه‌های عفاف و حجاب، کودک و نوجوان و غیره و نیز برپایی نمازهای جماعت در خدمت گردشگران، مسافران و هموطنانمان بودیم.
 
قیامی تصریح کرد: این موفقیت‌ها در خدمات‌رسنی به زائران حاصل تدبیر، همدلی، اخلاص و روحیه جهادی مجریان این طرح است که تداوم این موفقیت‌ها در ترویج رویکردها و ارزش‌های این برنامه به سایر برنامه‌ها و طرح‌های ابلاغی و ابتکاری بوده که باید در شهرستان‌های استان مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با اشاره به برنامه‌های اولویت‌دار امسال اداره‌کل اوقاف و امور خیریه با رویکرد ترویج و ترغیب فرهنگ حسنه وقف بیان کرد: در کنار احیای موقوفات، زیباسازی و بهسازی امامزاده‌ها و بقاع متبرکه و احقاق حقوق موقوفات سعی و تلاشمان بر افزایش بهره‌وری اقتصادی موقوفات است.