سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

۶۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان اردبیل صدور و تمدید شد - خبر

 

 

۶۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان اردبیل صدور و تمدید شد

مدیرکل استاندارد استان اردبیل اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۴ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای واحدهای تولیدی و خدماتی این استان صادر و تمدید شده است.

۶۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان اردبیل صدور و تمدید شد

هاشم علایی گفت: امسال ۵۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای واحدهای تولیدی و خدماتی مختلف فعال در استان صادر و ۱۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری نیز تمدید شده است.

وی اظهارکرد: این پروانه‌ها در زمینه تولید فرآورده‌ها و مصالح ساختمانی، معدنی، غذایی و کشاورزی، مکانیک، فلزشناسی، بسته‌بندی، سلولزی و واحدهای خدماتی سردخانه صادر و تمدید شده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل اضافه کرد: امسال همچنین چهار پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها برای محصولات کشاورزی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان صادر شده است.

وی بیان کرد: قبل از انقضای تاریخ مندرج در پروانه‌های استاندارد، واحدهایی که در طول اعتبار پروانه، استانداردهای تعیین شده را رعایت کنند، پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده‌های آنها به مدت سه سال تمدید می‌شود.

علایی همچنین گفت: مردم می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد درج شده بر روی کالا و خدمات به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت و استاندارد کالای مورد نظر اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده موارد مغایر، مراتب را به اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، تعداد ۳۷۰ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته بندی و سلولزی، فلزات گران‌بها، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیر پوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.

هم اکنون ۲۹ آزمایشگاه تخصصی بخش خصوصی در زمینه تولید مصالح ساختمانی، کالیبراسیون، صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه‌سوز و پنج واحد آزمایشگاه در زمینه میکروبیولوژی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همکاری دارند.