جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۶۲۱ پروژه عمرانی ملی و استانی در اردبیل به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

۶۲۱ پروژه عمرانی ملی و استانی در اردبیل به بهره برداری می‌رسد

استاندار اردبیل گفت: به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ۶۲۱ پروژه اجرا شده از اعتبارات ملی و استانی در اردبیل به بهره برداری می‌رسد.

۶۲۱ پروژه عمرانی ملی و استانی در اردبیل به بهره برداری می‌رسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل اظهار داشت: از این تعداد ۴۷ پروژه از محل اعتبارات ملی و ۵۷۴ پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی اجرا شده اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۷۴ میلیارد تومان برای پروژه‌ها هزینه شده است افزود: توزیع متوازن اعتبارات در شهرستان‌ها نشان می‌دهد که دولت برای همه شهر‌ها و روستا‌ها توجه دارد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: برش شهرستانی این پروژه‌ها احصا شده که ۲۰۸ پروژه در شهرستان اردبیل، ۶۳ مورد در پارس آباد، ۳۱ مورد در گرمی، ۵۳ پروژه در شهرستان مشکین شهر و ۴۵ پروژه در شهرستان بیله سوار افتتاح و به بهره برداری می‌رسند.

بهنام جو ادامه داد: سهم شهرستان خلخال ۱۱۰ پروژه، سرعین۲۸، نیر ۱۸، نمین ۲۸ و شهرستان کوثر ۳۷ مورد است که شاهد افتتاح این پروژه‌ها خواهیم شد.

وی طرح‌های اقتصادی قابل بهره برداری در استان را ۱۰۵ طرح اعلام کرد و افزود:برای این طرح‌ها هم حدود ۲۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و سهم هر شهرستان در این مورد نیز مشخص و شفاف است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در این واحد‌های تولیدی و اقتصادی بیش از یک هزار۴۵۰ نفر مشغول به کار می‌شوند افزود: حدود ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات مصوب پرداخت شده ۱۷۴میلیارد تومان آورده سرمایه گذاران در شهرستان‌های مختلف استان است.

بهنام جو سهم اشتغال شهرستان اردبیل از طرح‌های اقتصادی را ۸۲۹ نفر اعلام کرد و افزود: سایر شهرستان‌ها نیز به تناسب طرح‌های انجام شده اشتغال ایجاد می‌کنند.

وی افزود: احتمال می‌رود علاوه بر این ها، تعدادی دیگر از پروژه‌ها تا پایان دهه فجر امسال برای افتتاح و بهره برداری آماده گردد.

استاندار اردبیل در پایان از تمام سرمایه گذاران بومی و غیر بومی خواست که به جهت وجود مشوق‌های سرمایه گذاری، تسهیل صدور مجوز قانونی، همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و همچنین وجود پتانسیل‌های غنی نیروی انسانی و سرزمینی، استان اردبیل را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنند.