سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

۵۹ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل عضو پیام‌رسان شاد شدند - خبر

 

 

۵۹ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل عضو پیام‌رسان شاد شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: ۵۹ درصد از ۲۵۰ هزار دانش‌آموز این استان به منظور آموزش مجازی و غیرحضوری عضو پیام‌رسان "شاد" (شبکه آموزشی دانش‌آموز) شدند.

۵۹ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل عضو پیام‌رسان شاد شدند
احمد ناصری بیان کرد: آموزش دانش‌آموزان در پیام‌رسان شاد از حدود یک ماه پیش و با ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری به دانش‌آموزان دوره ابتدایی این استان آغاز شده است.
 
وی با اشاره به عضویت ۱۰۰ درصد مدیران مدارس استان در شبکه شاد و ۸۷ درصد معلمان همه پایه‌های تحصیلی در این شبکه اجتماعی گفت: تاکنون ۹۱ درصد کلاس‌ها در شبکه شاد شکل گرفته است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: پیام‌رسان شاد و برنامه‌های تلویزیونی به طور موازی امر آموزش دانش‌آموزان را به پیش می‌برند و تجربه خوبی در زمینه آموزش مجازی دانش‌آموزان به دست آمده است.
 
وی اضافه‌کرد: شبکه آموزش و شبکه چهار تلویزیون روزنامه ۲۸ جلسه برنامه آموزشی برای پایه‌های مختلف پخش می‌کنند و  همه دانش‌آموزان فرصت استفاده از این برنامه‌ها را دارند.
 
ناصری همچنین گفت: شبکه استانی سبلان اردبیل نیز ۵۰ ساعت برنامه آموزشی تدارک دیده که در حال ضبط و پخش است.
 
وی با بیان این که آموزش غیرحضوری و مجازی نقص‌های خود را دارد ولی باید به تدریج رفع شود، افزود: در شرایط کنونی راه مناسبی غیر از پیام‌رسان شاد برای تداوم آموزش و تحصیل وجود ندارد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل مشکل تامین گوشی تلفن همراه برای تعدادی از دانش‌آموزان را از جمله مسائل موجود در راه آموزش مجازی برشمرد و گفت: با این حال تاکنون حدود ۶۰ درصد دانش‌آموزان این استان در این شبکه عضو شده‌اند در حالی که این رقم، ۱۰ روز پیش ۳۵ درصد بود.
 
وی اظهارداشت: پیام‌رسان شاد به علت مشکل در تامین گوشی و تبلت و نیز پوشش اینترنتی همه دانش‌آموزان را پوشش نمی‌دهد ولی این هدف باید به مرور و با ایجاد بستر و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز محقق شود.