جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

۵۸ پروژه بازآفرینی شهری در استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

۵۸ پروژه بازآفرینی شهری در استان اردبیل اجرا می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از اجرای ۵۸ پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار بیش از ۲۵۵ میلیارد ریال طی سال جاری در این استان خبر داد.

۵۸ پروژه بازآفرینی شهری در استان اردبیل اجرا می‌شود

محبوب حیدری افزود: مجموع پروژه‌های بازآفرینی شهری در سال ۹۹ به تعداد ۵۸ پروژه است که تاکنون برای اجرای آنها  ۲۵۵ میلیارد و ۳۱۲میلیون ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: خانه محله ، پایگاه سلامت ، بهسازی معابر ، احداث کلانتری ، تاسیسات زیربنایی در محلات هدف و در بحث بافت فرسوده طرح ساماندهی پیرامون بقعه شیخ صفی‌الدین و ارتقای توانمندهای اجتماعی و اقتصادی از پروژهای بازآفرینی شهری اردبیل است.

حیدری ادامه داد: مدرسه ۱۲ کلاسه گلمغان و سالن ورزشی ایران‌آباد در سکونتگاه‌ها قرار گرفته و در بحث منابع داخلی تملک پنج قطعه شهیدگاه اردبیل خریداری و تحول شهرداری اردبیل گردید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اشاره کرد و اظهارداشت: بهسازی و ساماندهی محله عدالت‌آباد ، چمن مصنوعی ایران‌آباد اردبیل ، پیاده راه و پارک تاریخی کهنه قلعه مشگین‌شهر با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از پروژه‌های مصوبات سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به استان اردبیل می‌باشد.

وی گفت: کانال مربوط به آب برای تامین و آبیاری زمین‌های کشاورزی اطراف این محله باید حفظ و از تخریب آنها جلوگیری شود.

حیدری با تاکید بر رفع مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی افزود: مقدار قیر رایگان تحویلی به شهرداری‌های استان به میزان 2 هزار و  ۳۹۷ تن بوده که در محلات هدف جهت آسفالت معابر مصرف شده است.