حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

۵۷۰۰ میلیارد تومان در صنعت آب و برق اردبیل هزینه می‌شود - خبر

 

 

۵۷۰۰ میلیارد تومان در صنعت آب و برق اردبیل هزینه می‌شود

وزیر نیرو گفت: ۵۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۴۶۰۰ میلیون یورو برای پروژه‌های صنعت آب و برق در اردبیل هزینه می‌شود.

۵۷۰۰ میلیارد تومان در صنعت آب و برق اردبیل هزینه می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان گغت: وزارت نیرو در عین وجود مشکلات و کمبودها در اعتبارات خوشبختانه توانسته به برکت انقلاب و خون شهیدان دستاوردهای مهمی در صنعت آب و برق کشور به دست آورده که در سطح منطقه بی‌نظیر است.
 
وی گفت: در سفر دو روزه خوه به استان اردبیل از هفت پروژه در حال اجرای صنعت و برق بازرسی کرده و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار گرفته و سعی خواهیم کرد که در این بازدید مشکلات را احصا و  برای حل آن‌ها تلاش کنیم.
 
وزیر نیرو گفت: این پروژه‌ها شامل سد و شبکه خداآفرین بهسازی شبکه مغان، سد عمارت، سد احمدبیگلو، سد گیوی، تصفیه خانه فاضلاب نیر و مراسم افتتاح پست 230 کیلوولت برق در نصیرلو گرمی است.
 
اردکانیان تصریح کرد: 5 هزار و 700 میلیارد تومان معادل 4 هزار و 600 میلیون یورو در پروژه‌های صنعت آب و برق اردبیل هزینه و یا برای تکمیل پروژه‌ها هزینه خواهد شد که با به بهره‌برداری از این پروژه‌ها تحولات عظیمی در صنعت آب و برق و کشاورزی منطقه رخ می‌دهد.
 
وی بیان کرد: افتتاح پست 230 کیلوولت برق نصیرلوی گرمی نیز به منظور تقویت شبکه انتقال، کاهش خاموشی‌های منطقه، ایجاد زیرساخت به منظور پاسخگویی نیازهای جدید کشاورزی و صنعتی پروژه‌های این حوزه تا 50 درصد در استان اردبیل افزایش خواهد یافت و نیز کاهش تلفات شبکه فوق به انجام رسیده است.